Projekty Roberta Koniecznego z KWK Promes przyzwyczaiły nas już do śmiałych rozwiązań, dopracowania detali i idealnego wpasowania w otoczenie. Nie inaczej jest w tym przypadku. Dom „From The Garden House” zachwyca. Nie tylko nas. Budynek docenił właśnie prestiżowy portal Archello przyznając mu tytuł Archello BEST OF 2021. Gratulujemy. Internauci z miejsca okrzyknęli inwestycję najpiękniejszym domem na świecie i wcale to nas nie dziwi.

Od ogrodu do domu

Jak zaczęła się historia „From The Garden House”? Do architektów z KWK Promes przyszedł właściciel...ogrodu. Zieleń na działce była już dokładnie zaprojektowana, a plan w zaawansowanej realizacji. Na działce brakowało tylko domu. Na początku ta sytuacja wydawać się mogła niedorzecznym odwróceniem biegu rzeczy. Finalnie zaś okazała się absolutnie logiczna. Właścicielowi zależało, by od razu po zakończeniu budowy i wprowadzeniu się korzystać w pełni z dorodnego ogrodu. Rośliny potrzebują wszak czasu, a sadzenie dużych wysokich drzew jest kosztowne i w sumie mało ekologiczne (transport, ciężki sprzęt).

Wtopiony w naturę

Tak powstał więc dom, którego parter jest kontynuacją ogrodu. Z nim kontrastuje biała minimalistyczna bryła piętra. Całość doskonale wtapia się w otaczającą naturę. „From The Garden House” to także dom czerpiącymi energię z alternatywnych źródeł. Architekci zastosowali tu zrównoważone systemy. Chcieli, aby przy zmieniającym się klimacie, zarówno ten domy, jak i następne, które tu powstaną oraz otaczające zielone tereny funkcjonowały jak jeden samowystarczalny organizm.