Zabytkowa kamienica przy Placu Wolności 1, to adres dobrze znany mieszkańcom Bydgoszczy. Przez lata było to miejsce, gdzie bydgoszczanie spędzali czas w kawiarniach "Kaiser Cafe" czy "Falstaff". Swoją historię zapisał tu również Wedel i przedwojenny lokal "Cristal", a przez ostatnie 20 lat działał tu McDonald's.

Kulinarne konotacje kamienicy stały się jednym z powodów, dla których włąśnie tu powstała nowa restauracja "Śródmieście",w której  nie tylko można dobrze zjeść, ale i odprężyć się przy lampce wina w interesująco zaaranżowanym wnętrzu.  

W zamyśle miało to być miejsce przyjazne dla wszystkich, gdzie wystrój  nie będzie walczył o uwagę z serwowanymi daniami. Dwie architektki z Pracowni Aranżacji Wnętrz IN LOFT - Dorota Gąsiorowska oraz Dorota Wójcik, stanęły przed niemałym wyzwaniem. Miały zaprojektować miejsce, które będzie idealne na towarzyskie wypady z przyjaciółmi jak i np. spotkanie biznesowe.

 Architektki od lat współpracują z polskimi producentami mebli i oświetlenia, więc i przy tym projekcie postawiły na polski design. Dużą rolę odegrał tu showroom Euforma, który dostarczył wybrane meble m.in. krzesła marki Paged. Uzupełnieniem do krzeseł okazały się stoły od LoftDecora. Projektanci tej  marki wpadli też na pomysł i wykonali oryginalny regał na wina. W całym projekcie dominuje motyw cegły, która w znacznym stopniu pokrywa ściany lokalu. Jej kształt powielony jest również w ceramicznych płytkach i drewnianej okładzinie na barach. Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawia, że pozornie nieco surowe wnętrze jest w rzeczywistości ciepłe i przytulne. Hiszpańska mozaika na podłodze dodaje mu finezji.

Historia tego miejsca i zupełnie nowy wystrój zagrały zgodnym tonem, a świetnie znane w Bygoszczy miejsce znów tętni życiem.

GALERIA >>>

tekst: Anna Chwalińska