Aleksandra Żeromska dla  Lladró

Urodzona w Warszawie Aleksandra Żeromska studiowała na ASP w stolicy, potem na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania w Lozannie. Ze zdobytą wiedzą i tytułem  Master of Design for Luxury & Craftsmanship w kieszeni była częścią wielu grup projektowych, aż wreszcie rozpoczęła współpracę z Lladró - hiszpańską marką specjalizującą się w ręcznej produkcji porcelany.  U boku znakomitych rzemieślników na nowo odkryła świat ceramiki. Pracowała między innymi przy linii dyfuzorów i żyrandoli, aż wreszcie przyszedł czas na projekt indywidualny. Specjalnie dla marki "ożywiła" swoje ornitologiczne rysunki i stworzyła wyjątkowy zestaw do kawy - Kawki. Inspirowana słowiańskim folklorem i zamiłowaniem projektantki do ptaków nazwa kolekcji pochodzi od naszego polskiego słowa, które oznacza zarówno espresso, jak i element fauny - kawkę zachodnią.

Czytaj także: Polska marka ceramiczna GRÔPK na Milan Design Week. Marcin Kuberna i jego ‘Zemia’ w Porta Vittoria

Kawki Aleksandry Żeromskiej

Serwis stworzony przez Aleksandrę Żeromską ma dosłownie ptasie kształty. W zestawie dzbanek z fantazyjną czapeczką - pokrywką, mlecznik, pękata cukiernica i filiżanki. Wszystkie kawki Aleksandry Żeromskiej mają dzioby i oczka i piórka. Ptak kawka jest tu symbolem sztuki i marzeń, które mogą zawładnąć życiem człowieka, oferując podróż do świata wyobraźni. W tym przypadku jest to zaproszenie na wspólną filiżankę kawy
i zjednoczenie się w wyjątkowym momencie z najbliższymi. Aleksandra Żeromska w pracy skupia się na odkrywaniu i rozumieniu swoich korzeni, przepuszczając je przez indywidualną soczewkę marzeń, emocji i wyobraźni. Serwis Aleksandry Żeromskiej nominowaliśmy w kategorii "Nakrycie stołu" do międzynarodowego konkursu EDIDA. To międzynarodowy plebiscyt wyłaniający najlepszych projektów i projektantów. Zwycięzców w ELLE DECO INTERNATIONAL DESIGN AWARDS wybierają redaktorzy naczelni edycji ELLE Decoration z całego świata. Trzymamy kciuki za Aleksandrę.