Stworzona przez kobietę  z myślą o kobietach toaletka Tolumi, została doceniona za swoją prostą, uniwersalną formę i funkcjonalność. To mebel,  który z łatwością odnajduje się i spełnia różnorodne funkcje w różnych przestrzeniach. Tolumi dostosowuje się do potrzeb użytkownika, w jednej chwili może pełnić funkcje stolika pomocnika a chwilę później może  zmienić się w wygodną toaletkę. 

„Do wykonania makijażu niezbędne jest odpowiednie światło. Dzięki mobilności Tolumi w każdej chwili możemy mieć dostęp do najlepszego oświetlenia, w szczególności do światła dziennego.” – tłumaczy Katarzyna Dzięcioł, absolwentka architektury na Politechnice Wrocławskiej, założycielka studia projektowego Karbonado. 

 „Mebel jest łatwy w obsłudze i uniwersalny. Ma bardzo prostą formę wynikającą z jego funkcji. Indywidualnego charakteru nabiera dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów. Bawiąc się kompozycją faktur i kolorów dopasujemy go do każdej przestrzeni.” – dodaje architekt.

Cały czas trwają prace nad kolejnymi wersjami toaletki m.in. z wbudowanym lustrem czy schowkiem na kosmetyki. Być może w przyszłości projekt trafi do produkcji, obecnie Tolumi oraz inne nagrodzone prace można obejrzeć  na wystawie A’design w Centrum Ekspozycyjnym Spazio Ratti we włoskim Como.

Konkurs A’design to międzynarodowa impreza, w której biorą udział projektanci z całego świata, a w jury zasiadają uznani projektanci, architekci i wykładowcy. Celem konkursu jest wybranie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych pomysłów w architekturze i we wzornictwie m.in w takich kategoriach jak: projekty mebli, zabawek, projekty architektoniczne, projekty wnętrz czy projekty graficzne. Wśród tegorocznych zwycięzców znalazła się Katarzyna Dzięcioł, która zaprojektowała toaletkę Tolumi. Minimalistyczny mebel otrzymał brązową statuetkę w kategorii Meble i Przedmioty Dekoracyjne.