Pole Mokotowskie to jedno z ulubionych zielonych miejsc spacerów i spotkań Warszawiaków. Już wkrótce wystartuje przebudowa tego jednego z największych stołecznych parków.

Rozstrzygnięty przez nas przetarg dotyczy pierwszego etapu modernizacji parku Pole Mokotowskie i uwzględnia elementy objęte dofinansowaniem unijnym, takie jak: stworzenie nowego, naturalnego układu wodnego w parku, zagospodarowanie zrekultywowanego terenu po dawnej bazie MPO, stworzenie pełnych zieleni miejsc rekreacji i stref wejściowych. Pojawią się również nowa siłownia plenerowa, toalety publiczne i elementy małej architektury. Inwestycja kosztować będzie 39,6 mln zł - czytamy w dzisiejszym poście na facebooku Zieleni Warszawskiej. W parku pojawią się nowe nasadzenia (6 tys. krzewów, 17 tys. bylin i niemal 1,5 ha łąk). Wykonawcy będą przywiązywać dużą do minimalizacji negatywnego wpływu swoich prac na przyrodę parku. 

W ramach odrębnej inwestycji zaplanowano remont domków fińskich (tu powstanie Centrum Reportażu, w jednym z domków mieszkał tuż po wojnie pisarz, reportażysta, poeta i fotograf Ryszard Kapuściński), o czym pisaliśmy Wam już TUTAJ. Tuż obok odnowionych domków zaplanowano ogród społecznościowy i kameralną scenę plenerową.

Prace w parku rozpoczną się jeszcze we wrześniu tego roku. Na ich koniec poczekamy do końcówki 2022. Wykonawcą jest firma INMEL sp. z o.o. we współpracy z pracownią Palmett. Sam projekt to dzieło WXCA. Pracownia wygrała konkurs realizacyjny na rewitalizację parku w 2018 roku.