Coraz większe metraże naszych mieszkań zachęcają do śmiałej aranżacji przestrzeni. Duża łazienka, najlepiej z oknem i dostępem do naturalnego światła, może z łatwością stać się pokojem kąpielowym. Jeśli zawsze o takim marzyliście, to naprawdę warto się skusić. 

Czym pokój kąpielowy różni się od zwykłej łazienki? Przede wszystkim metrażem, na którym oprócz zwyczajowych w tym miejscu sprzętów zmieszczą się dodatkowe. Co to może być? Na przykład toaletka, wygodny fotel albo szezlong, na którym zrelaksujecie się na przykład czytając po kąpieli. W pokojach kąpielowych pojawiają się często dzieła sztuki, dywany, żywe rośliny. Są też zapachowe świece, nawilżacze powietrza z olejkami, duże lustra. Serce pokoju kąpielowego to zdecydowanie duża wanna, najlepiej taka wolnostojąca. Może to być model na ozdobnych nóżkach stylizowany na retro, może to być stara, żeliwna wanna, lub nowoczesna balia. Przy takiej wannie sprawdzą się stojące baterie podłogowe. Przyda się też kosz na akcesoria kąpielowe: szczotki do ciała, naturalne gąbki, balsamy i sole do kąpieli.

W pokoju kąpielowym warto zaplanować dyskretne szafki, które ukryją kosmetyki i ręczniki, pomieszczą szlafroki. Z zasięgu wzroku usuwamy za to pralki, suszarki, kosze na brudne pranie, zapas papieru toaletowego. Wszystko to najlepiej przenieść do pomieszczenia gospodarczego. W pokoju kąpielowym