Uwielbiamy relaks w ogrodzie podczas gorących letnich wieczorów. Podczas wakacji możemy więcej czasu spędzać na zewnątrz korzystając z pięknej pogody. Jemy wtedy posiłki na zewnątrz, czytamy książki czy słuchamy ulubionej muzyki wśród słońca i roślinności. Warto dostosować do tego nasz ogród czy balkon wyposażając go w meble ogrodowe. Miękkie poduszki ogrodowe zadbają o naszą wygodę i sprawią, że wypoczynek będzie przyjemniejszy. Kolorowe poduszki potrafią zupełnie odmienić wygląd balkonu. przydadzą nam się także poduszki na krzesła ogrodowe. 

Na co zwrócić uwagę kupując poduszki ogrodowe?

Jeżeli chcemy aby poduszki ogrodowe długo nam służyły należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania i tkaninę, z której zostały uszyte. Idealna będzie taka, która jest nieprzemakalna i odporna na promienie słoneczne, wtedy nie wyblaknie pod wpływem słońca. Zaimpregnowane tkaniny uchronią poduszki przed zabrudzeniami i plamami. Warto także zwrócić uwagę na to, czy tkanina jest odporna na grzyby i pleśnie oraz czy przepuszcza powietrze – inaczej zostawiona na noc w wilgotnych warunkach poduszka może ulec zatęchnięciu. Wkład poduszki ogrodowej powinien być miękki, ale sprężysty, tak aby po kilku miesiącach użytkowania nie straciła na kształcie i wygodzie. 

Gdzie kupić poduszki ogrodowe?

Znajdziemy je w dużych sklepach z wyposażeniem wnętrz i artykułami do ogrodu np. Castorama, JYSK, Praktiker, IKEA, a także w popularnych sieciówkach takich jak H&M Home czy ZARA Home. Warto poszukać także w sklepach internetowych, znaleźliśmy ciekawe poduchy marki LIV-INTERIOR. Można spróbować uszyć poduszkę ogrodową samemu jeśli ktoś ma zdolności i trochę mteriału.