ELLE Decoration online rusza z nową serią podcastów. Retrospekcja to odtwarzanie w pamięci przeżyć lub zdarzeń z przeszłości. W tym cyklu redaktorka elledeco.pl Agnieszka Niedzielak-Kowalska i jej goście zabierają słuchaczy w sentymentalną podróż do świata starych, pięknych przedmiotów - mebli, ceramiki, szkła i innych skarbów vintage z ubiegłego wieku. Świata, który jeszcze niedawno przecież tu był...

Gościem pierwszego odcinka jest Aga Konopczyńska, właścicielka Ładne Vintage, butiku z wyselekcjonowaną porcelaną i szkłem. Poznajemy kulisy biznesu, jego specyfikę i miejsca połowu najlepszych retro perełek. Aga opowiada też o swoich związkach z włocławskim fajansem i zdradza swoje zawodowe plany na przyszłość. Baza? Oczywiście dobre wzornictwo (w tym odcinku polskie i niemieckie) oraz świetni projektanci (między innymi Wit Płażewski, Władysław Wincze, Clare Zange).

 

Inny cykl od ELLE Decoration to ,,Design od kuchni”, w którym w świat wzornictwa  swobodnie i właśnie "od kuchni" wprowadza redaktor naczelna magazynu Małgorzata Szczepańska.