Plac zabaw jak z "Alicji w Krainie Czarów"

Na warszawskich Bielanach (osiedle Wrzeciono, okolice ulicy Frygijskiej) oddano właśnie do użytku wyjątkowy plac zabaw. Architekci z LS-Project przy tworzeniu projektu wyraźnie inspirowali się twórczością Tima Burtona i jego "Alicją w Krainie Czarów". W efekcie powstał plac całkiem jak z bajki. Już z daleka widoczne są smukłe sylwetki muchomorów (pamiętacie rozmowę Alicji z pewnym siebie Panem Gąsienicą?), a wszystkie obiekty osadzono na powierzchni w biało-czarną kratkę czyli szachownicę (wyraźny ukłon architektów w stronę "Alicji po drugiej stronie Lustra"). Na najmłodszych czekają zjeżdżalnie, drabinki, siatki, domki ukryte pod kapeluszami grzybów. Są też huśtawki, jest zamek Białej Królowej, kryjówka Szalonego Kapelusznika i grafika z Białym Królikiem. Maluchy mogą pobujać się na grzbiecie Kota z Cheshire, wejść na taras pełen olbrzymich, drewnianych kwiatów. Dla opiekunów powstały drewniane ławki. Mogą z nich komfortowo obserwować bawiące się pociechy.

Teren rekreacyjny nad Jeziorem Paprocany w Tychach

Strefa dla seniorów

Plac zabaw to miejsce przeznaczone zazwyczaj dla dzieci, ale projektanci bielańskiego placu nie zapomnieli także o dorosłych. Przy placu powstała strefa dla osób starszych i seniorów. Znalazł się tu taras z ławeczkami i stołami do gry w szachy, planszówki czy karty. Mamy tu również tablice edukacyjne z archiwalnymi fotografiami osiedla Wrzeciono (ekspozycja powstała przy współpracy z Bielańską Fototeką). Jest też mała siłownia plenerowa a do tego to, co kochamy chyba najbardziej - plenerowa biblioteczka (można tu zostawiać swoje przeczytane książki i gazety albo pobierać z półek interesujące nas pozycje). Całość ma oddzielać od placu gęsta zieleń (ściana z bluszczu).    

Naturalny plac zabaw na warszawskiej Dolince Służewskiej

Plac zabaw na Bielanach

Inwestorem kolorowego placu zabaw jest Urząd Dzielnicy Bielany. Realizacja projektu pochłonęła około 2 miliony złotych. Drewniane elementy placu to praca górali z Kościeliska. Plac zabaw jak z "Alicji w Krainie Czarów" objęty jest całodobowym monitoringiem. Bez wątpienia to jedno z ciekawszych miejsc tego typu na mapie stolicy. Otwarty niedawno obiekt cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców osiedla.

Wielofunkcyjny skwer w Chorzowie z nominacją do nagrody Miesa van der Rohe 2022