Amalfi to niewielka miejscowość na południu Włoch. Lazurowe morze, błękitne niebo i klify to tutaj typowy krajobraz. Na klifie właśnie stoi słynny, różowy hotel Palazzo Avino. Budowla powstała w XII wieku. Ostatnio otwarto w niej butik Pink Closet z damską odzieżą. Zaprojektowała go architektka i designerka Cristina Celestino. Zanki szczególne? Róż rzecz jasna.

Wnętrze przypomina trochę skalną grotę o osobliwych pudroworóżowych ścianach. Landrynkowy kolor połączono tu z szałwiową i morską zielenią (znajdziemy ją między innymi na marmurowej podłodze i na niektórych kaflach). Ubrania wiszą tu na polerowanych, złotych drążkach, dodatki wyeksponowano natomiast w specjalnej ladzie i na podświetlanych półkach. Ścianę za półkami zdobią ceramiczne płytki w kształcie muszelek. Całości dopełniają farbowana techniką ombre zasłona w przymierzalniach i złote, gięte żyrandole. 

Wyobraziłam sobie miejsce, które byłoby kobiece i z delikatną atmosferą. Pokój cudów do przechowywania ubrań i akcesoriów, a Cristina stworzyła je z właściwą sobie poezją i elegancją. Marzenia stały się rzeczywistością o określonych kształtach. - tak o projekcie powiedziała Mariella Avino, dyrektor zarządzająca Palazzo Avino     

Jeśli macie ochotę obejrzeć inne wnętrza w millennial pink w roli głównej sprawdźcie koniecznie:
JEJU - ciekawe wnętrze z kosmetykami w Krakowie
Lukier - różowa kawiarnia w Lesznie
Różowe wnętrze Lui Store w Warszawie
Wegańska, różowa pizzeria