Kolacja pod wodą? Brzmi interesująco. Na marzec zaplanowano otwarcie pierwszej, podwodnej restauracji w Europie. Lokal UNDER powstaje właśnie w wodach Morza Północnego na brzegu przy miejscowości Båly w południowej Norwegii. To projekt biura architektonicznego Snøhetta
Restauracja wygląda trochę jak olbrzymi, betonowy peryskop zanurzony pod wodą ( dokładnie 5 metrów pod jej powierzchnią). Z brzegiem łączy go specjalny trap. Zamiast jednej ze ścian w podwodnej konstrukcji umieszczono taflę szkła, przez którą goście będą mogli podziwiać morskie dno i jego mieszkańców. UNDER jednorazowo pomieści około 100 smakoszy i amatorów niezwykłych widoków. Lokal będzie podzielony na trzy strefy. Pierwsza pomieści kuchnię, druga restauracyjną salę a trzecia na antresoli będzie pełniła funkcję szatni i poczekalni. Poczekalnia w UNDER może być rzeczywiście nieodzowna. Choć restauracja jest jeszcze zamknięta to lista terminów na kolacje i lunche jest już podobno zapełniona do września! 
Wnętrze restauracji ma być wypełnione drewnianymi meblami i dodatkami (głównie dębowymi). Ważnym punktem w UNDER ma być oświetlenie. Całą budowlę zaprojektowano tak, by wytrzymała surowe warunki pogodowe oraz napór morskich fal. Bezpieczeństwo gości i pracowników było tu priorytetem. Koszt inwestycji to około 18 milionów złotych. Co znajdzie się na talerzach podwodnej restauracji? Przede wszystkim owoce morza, ryby, wodorosty, grzyby z norweskich lasów, jagody i inne lokalne specjały. Dobry pomysł?