Oddzielna jadalnia to marzenie wielu. Nie każdy ma jednak możliwość poświęcic na nią odrębne pomieszczenie. Każdy jednak może zaaranżować swój kącik jadalny (nawet najmniejszy) w ciekawy i przyjemny sposób. Na pewno pomogą w tym tkaniny i rośliny oraz piękna porcelana. Wzorzysty obrus, barwne podkładki pod talerze, piękne kwiaty w wazonie, albo pomysłowe naścienne kwietniki i ładna zastawa potrafią zdziałać cuda. Ciekawa tapeta w egzotyczne wzory, fototapeta nawiązująca do Orientu, ciekawe grafiki, czy graficzne, rytmiczne  szlaczki pomogą nam wykreować w jadalni nietuzinkowy, a jednocześnie przyjemny klimat. Pomogą także w sytuacji, gdy chcemy wydzielić kącik jadalniany z większego pomieszczenia.

Co jeszcze pomoże stworzyć stylową, przytulną jadalnię? 

Podstawą wystroju jadalni są oczywiście stół i krzesła. Naszym zdaniem, w jadalni najmilej spędza się czas przy stole, który ma blat z drewna. Nogi stołowe to odrębna historia, i w tym przypadku można sobie pozwolić na większą różnorodność materiałów. Jeśli nasze wysłużone krzesła są wygodne, przemalujmy je np. farbami kredowymi - to naprawdę proste i daje świetny, bezpretensjonalny efekt, a kolory można mieszać do woli. My zachęcamy do poszukiwań różnych modeli o ładnej formie na wystawkach i na targach staroci oraz internetowych tablicach ogłoszeń oraz aukcjach. Jest kilka sprawdzonych sposobów na stworzenie ciekawego zestawu krzeseł nawet przy bardzo ograniczonym budżecie. Jeśli mamy komplet identycznych krzeseł możemy pomalować je na różne kolory, a barwy te mogą powtarzać się na zastawie lub innych dodatkach. Możemy pomalować krzesła na kilka odcieni tego samego koloru - szarość od najjaśniejszej do grafitowej prezentuje się znakomicie. Świetnie wygląda w jadalni stopniowane błękitów i zieleni.  Jeśli mamy każde krzesło o innej formie możemy pomalować je na jeden kolor - zawsze (w małych i dużych przestrzeniach, a także w różnych stylistykach) sprawdza się biel, czerń i szarość.

Bardzo ważnym elementem wystroju jadalni jest oświetlenie - przyjemne ciepłe światło pomaga stworzyć domową atmosferę. W jadalni świetnie sprawdzają się ażurowe lampy z plecionek, bardzo interesująco wyglądają te z kloszem z tkaniny o wzorze korespondującym z obrusem, czy obiciami krzeseł. Zachęcamy Was także do tego, aby na stole pojawiły się świeczniki - mogą być o różnych kształtach i formach - drobne czy duże, to zależy od Was i wilelkości stołu.  Blask świec podczas kolacji zawsze dodaje kolacji blasku. Dosłownie i w przenośni.. 

Zajrzyjcie do naszej galerii>>>>>

Tekst: Ela Stasiak