Le Marais to obszar nazywany często Starym Paryżem. Jest niczym labirynt wąskich klimatycznych uliczek pełnych kawiarni, restauracji galerii, niszowych butików, emanujących artystyczną atmosferą. Tam każde miejsce ma swoją historię i duszę.

Restauracja Anahi działa zaledwie od kilkunastu miesięcy, ale Paryżanie adres: 49 Rue Volta  znają od ponad 30 lat. W tym miejscu była kiedyś inna restauracja prowadzona przez dwie siostry, które przechodząc na zasłużoną emeryturę chciały przekazać to miejsce w dobre ręce. Długo szukały, zanim znalazły odpowiednich następców, którzy uszanowaliby aurę stylowego lokalu.

Nowi własciciele odnieśli się z wyjątkowym pietyzmam do tego, co zastali. Rewitalizację wnetrz powierzyli paryskiej projektantce Maud Bury, która zachowała znaczną część poprzedniego wystroju, nadając mu jednocześnie nowy wymiar. Odważnie posłużyła się złotem, które pojawiło się dosłownie wszędzie: na stołach, ścianach a nawet wiekowych fugach.

W karcie pierwsze skrzypce gra wołowina, co nie dziwi, gdyż szef kuchni Osvaldo Lupis jest Argetyńczykiem. Wegetarianom pozostają znakomite sałaty i wykwintne desery i oczywiście doskonale skomponowana karta win.

Aromat grilowanego mięsa, blask świec i wesoły gwar sprawiają, że co wieczór próżno szukać wolnego stolika, a to wystarczająca rekomendacja by odwiedzając Paryż koniecznie udać się pod ten adres.

Restauracja Anahi galeria zdjęć >>