Oto nasze małe zestawienie najpiękniejszych kalendarzy i planerów na 2018! 
Otwiera je planner idealny dla minimalistów. Wybraliśmy ten z okładką w pudrowym różu. Dzięki arkuszom planowania w Minimal Planner zapiszecie nie tylko swój plan na dany tydzień lub dzień, ale także stworzycie przejrzystą listę rzeczy do zrobienia, a nawet wykonacie własny arkusz finansowy! Cena? 119 złotych!
Jak zawsze polecamy kalendarze od Moleskine. Kultowe produkty podobają się fanom klasyki. Ceny? Od 40 złotych za małe egzemplarze. Ciekawe wydają się być także plannery od Papierniczeni. Egzemplarz KLASYK ma sztywną, kartonową okładkę. Grzbiet oklejony jest tkaniną, dzięki czemu planner swobodnie się otwiera i leży płasko. Cena 78 złotych.

Miłośnikom architektury szczególnie polecamy kalendarz z najsłynniejszymi budowlami Trójmiasta zilustrowany przez Zuzę Gadomską. Na obrazkach zobaczycie między innymi willę Bergera z Sopotu, gdańskie falowce i żurawie ze Stoczni, halę sportowa Olivia, czy gdyńską kamienicę Adama Jurkowskiego. Pisaliśmy już o nim TUTAJ
Motywy kwiatowe urzekły nas szczególnie w dwóch kalendarzach znalezionych w Rzeczowniku. Zerknijcie tylko na terminarz "ŁĄKA" i kalendarz ścienny KWIATY 2018. Są przepiękne!

Płócienną okładką (w pięciu odcieniach) zachwyca kalendarz na 2018 rok polskiej marki Papiery Wartościowe. Każdy miesiąc stanowi osobny rozdział, który zaczyna się ogólnym planem. Jest też 40 stron na notatki. Kupicie go na przykład w Notece za 85 złotych. Z tego samego sklepu polecamy też kalendarz NOTEM Alva (145 zł).  W poszukiwaniu planera idealnego warto wybrać się też do TK Maxx. W naszej galerii znajdziecie kalendarz w cytrynki właśnie od nich. 

A na koniec w naszym zestawieniu rzecz absolutnie wyjątkowa - kalendarz zilustrowany przez Katarzynę Stróżyńską Goraj. Na wyjątkowym papierze i na specjalnym, drewnianym wieszaku, z nutką bajecznego, zwierzęcego świata. Spodoba się nie tylko dzieciom. W tej chwili nakład został wyczerpany, ale można polować na pojedyncze egzemplarze, które być może się pojawią. Bardzo na to liczymy!