Latem sporo wolnego czasu spędzasz w gronie najbliższych i znajomych. Wysokie temperatury sprawiają, że częściej niż na tarasie jesteś w domu. Błąd! Aby temu zapobiec zamontuj odpowiednie zadaszenie. Ta opcja uatrakcyjni wygląd balkonu, doda mu charakteru. Do dyspozycji masz różne rozmiary ścianek. Masz hałaśliwych sąsiadów? Kiepsko znosisz upały? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to niezawodny znak, że potrzebujesz na tarasie odpowiedniej ochrony. Pergola na balkonie - to rozwiązanie zapewnia spokój. Odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne osłony umożliwią spędzenie długich godzin na balkonie.

Pergole na małym balkonie

Jeśli dysponujesz niedużą przestrzenią warto zastanowić się nad zaprojektowaniem własnego zadaszenia. Drewniane lub wykonane z wodoszczelnej tkaniny ścianki wspaniale prezentują się na najwyższych piętrach bloku. Na balkonie zapewniają ochronę przed wysokimi temperaturami i uniemożliwiającymi codzienne funkcjonowanie promieniami słonecznymi.

Pergole lamelowe na balkonie

Pergole lamelowe na tarasie są wspaniałym pomysłem dla osób dbających o naturalne środowisko. Ekologiczne osłony są ciekawą opcją dla osób nie przepadających za klasycznymi storami. Ruchome deski zapewniają różną ilość światła. Wewnątrz zadaszenia przyda się też oświetlenie ledowe i ogrzewanie, dzięki którym będziesz mógł korzystać z tarasu niezależnie od pory roku.

Pergole segmentowe na niewielkim balkonie

Pergole segmentowe sprawdzą się zwłaszcza latem. Wykonane ze specjalnych odpornych na wodę materiałów ścianki zaopatrzono w obrotowy dach, którym można dowolnie manewrować. Jasne, neutralne kolory lepiej odbijają światło, dzięki czemu osłona szybciej się schłodzi. Podobnie jak w przypadku drewnianych pawilonów, pergole śródziemnomorskie warto zaopatrzyć w żarówki typu LED i całoroczne ogrzewanie.

Pergola na balkonie - montaż osłony

Ciężkie zadaszenie lamelowe raczej trudno wnieść na wyższe kondygnacje budynku, o wiele łatwiej zrobić to z delikatnymi materiałowymi osłonami. Bardzo ważne jest poprawne zamontowanie konstrukcji. Pergola musi wytrzymać podmuchy wiatru, ulewne deszcze, a zasłony nie mogą swobodnie "fruwać". Dobrze przytwierdzona pergola będzie świetnym sprzętem, który posłuży na lata.

Modna i nietuzinkowa pergola balkonowa

Nawet na najmniejszym balkonie warto ustawić dobrej jakości ścianki z drewna lub tkanin. Zapewniają domownikom nie tylko ochronę przed intensywnym słońcem, ale i deszczem czy burzami. Tego typu osłony sprawdzą się w każdym wnętrzu, nawet na najwyższych piętrach budynku.