Warszawa, Stara Praga. Nadbudowa odrestaurowanej kamienicy z 1912 roku. To tu mieści się wyjątkowe wnętrze, do którego dzisiaj zaglądamy. Napisać wyjątkowe, to zdecydowanie za mało. Zachwyciły nas dobór materiałów i meble, które w połączeniu z imponującą kolekcją sztuki, tworzą klimat tego miejsca. Nad aranżacją i detalami pracowali tu architekci z Loft Kolasiński. Studio projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe, specjalizuje się w pozyskiwaniu oryginalnych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage. Ostatnio pokazywaliśmy Wam zaadaptowaną przez nich na dom starą kuźnię. 

Penthouse w kamienicy  na Starej Pradze - kolory i sztuka

Biel i ciepły odcień drewna. To baza, od jakiej wyszli eksperci z Loft Kolasiński. Na ich tle wyraźnie odcinają się brązowa kanapa, fotel w butelkowej zieleni, czerwona tapicerka krzeseł. Do tego dochodzą jeszcze kolory obrazów, grafiki, rzeźb i ceramiki stworzonej przez Igora Mitoraja, Leona Tarasewicza, Aleksandrę Mysiorską, Bartosza Kosowskiego, Michaela White'a, Antoniego Janusza Pastwę, Roberta Maciejko i Malwinę Konopacką. 

Meble i dodatki

Drewniana zabudowa to dzieło pracowni Woodmaker (ach ta bilioteka!). Komoda, stół, szafki nocne i meble łazienkowe to z kolei robota Wood-effect. Za kabiny prysznicowe i stal w łazience odpowiada Metal Madness. W mieszkaniu sporo także egzemplarzy vintage i ikon designu od  Isamu Noguchi, Carlo Haunera, Johannesa Andersena, Kaia Windinga, Vernera Pantona, Aksela Bendera Madsena, czy Patricii Urquioli. Wprawne oko odnajdzie także krzesło Edmunda Homy. Ciekawostką jest mural na tarasie autorstwa Molly Mural. Artystka ma swoje studio w Wielkiej Brytanii. Kolorowe malunki tworzy jak widać na całym świecie.