Stacja meteorologiczna na Śnieżce, Świątynia Wang, piesze trasy turystyczne pośród Karkonoszy, stoki narciarskie - to największe z atrakcji, które turystom oferuje Karpacz. A znajdzie się ich jeszcze więcej! Nic dziwnego, że gości, chcących odwiedzić to malowniczo położone miejsce przybywa z roku na rok. Wyrastają także nowe miejsca, w których mogą zatrzymać się turyści. Oto projekt pensjonatów w dzielnicy Wilcza Poręba. Jego autorem jest Adam Wysocki z pracowni architektonicznej de.materia. Ostatnio pokazywaliśmy Wam minimalistyczny dom w Poznaniu zaprojektowany także przez de.materia.

Działka, na której zlokalizowana będzie zabudowa graniczy z lasem. Na jej terenie znajdą się dwa budynki pensjonatu oraz dwa domki letniskowe. Z południowych i zachodnich okien będzie rozciągał się widok na Śnieżkę. W środku pensjonatów powstanie odpowiednio 8 i 7 przestronnych apartamentów. Obiekt będzie miał zatem raczej kameralny charakter, co jak wiadomo sprzyja wyciszeniu i wypoczynkowi.

Pensjonaty będą działać bezobsługowo, czyli pozbawione będą tradycyjnego systemu recepcyjnego na rzecz samoobsługowego systemu bookingu i wydawania kart dostępu. Konstrukcja powstających właśnie  budynków jest mieszana: podziemna kondygnacja i pierwsza nadziemna będą wykonane z żelbetu. Konstrukcję kondygnacji +1 i +2 stanowić będzie szkielet z drewna klejonego. Dwie pierwsze kondygnacje z zewnątrz będą obmurowane łamanymi kamieniami granitowymi pochodzącymi z lokalnego kamieniołomu. Materiał wykończeniowy pensjonatów to drewno modrzewiowe.