Dzisiaj zaglądamy do mieszkania mieszczącego się na ostatnim piętrze Centrum Praskiego Koneser w Warszawie. Jego właścicielka jest miłośniczką francuskiej kultury i stylu. Paryską atmosferę zapragnęła przenieść także do swojego lokum. Tego zadania podjęła się Katarzyna Szostakowska, właścicielka studia projektowego Kate&Co

W 95 metrowym apartamencie królują beże i ciepłe brązy. Towarzyszą im biel i złote dodatki. W przedpokoju uwagę zwraca lustro Hologram od Kare Design w asymetrycznej złotej ramie. Obok wita nas marmurowe popiersie „Robert Lewandowski 2/3” autorstwa Bartosza Banasika ustawione na czarnym stoliku o awangardowej kulistej nóżce – to połączenie doskonale ilustruje ducha mieszkania łączącego w sobie artyzm, klasykę i nowoczesny luz.

Podłoga w salonie to jodełka ułożona z przyciemnianego dębu. Na wysokich (3m!) ścianach znalazły się sztukaterie. W kąciku do relaksu mamy beżową kanapę i marmurowy stolik kawowy. Po przeciwległej stronie na drewnianej komodzie w stylu retro ustawiono obraz „Rybak frasobliwy” Zdzisława Zielińskiego. Pod oknem możemy podziwiać minimalistyczne połączenie drewnianego jadalnianego stołu i brązowych krzeseł. Na stole stoi popiersie „S white” stworzone przez Zbigniewa Blajerskiego. Całość uzupełniają złote lampy. 

Wyzwaniem było urządzenie kuchni o nietypowym kształcie trójkąta. Ściany spotykają się tu w kącie, w którym mieści się wąskie okno. Projektantka wprowadziła w tę przestrzeń lustro, co optycznie powiększa pomieszczenie. Kuchenne blaty wyłożono spiekiem kwarcowym, a nad barkiem zawieszono lampy od Kaspa. 

Francuski szyk mamy i w sypialni: łóżko o ciepłym, karmelowym obiciu, sztukaterie, lustro, grafika „Mirtor 30mg” Aleksandry Prusinowskiej. Jedno z pomieszczeń w mieszkaniu zostało zagospodarowane jako garderoba. Drewniana zabudowa pomieściła wszystkie ubrania i dodatki właścicielki. Styl łazienek koresponduje z paryskim klimatem całego wnętrza. Na ścianach zagościł tu włoski gres. Ceramika łazienkowa pochodzi z kolekcji zaprojektowanej przez Phillippe Starcka dla marki DURAVIT.