Celem naszej wnętrzarskiej wycieczki jest dzisiaj Paryż. Zaglądamy do dziewięćdziesieciometrowego mieszkania z nutką retro (wyraźne inspiracje latami 70. i 90.) i w ciekawej kolorystyce. Ta realizacja to wspólna praca francuskiego studia IMA Interiors (Izabella Lubiniecka, Arnaud Mathieu)  oraz polskiej pracowni Furora Studio (Diana Żurek, Bartosz Girek). 

Paryskie mieszkanie w starej fabryce

Inwestor był otwarty na nieoczywiste połączenia kolorystyczne i oryginalne rozwiązania. Efekt? Wystarczy zerknąć na załączone obrazki - wyraziste wnętrze w poindustrialnym budynku (wcześniej była tu fabryka, stąd wysokie sufity i okna umieszczone wyżej niż w klasycznych nieruchomościach).  Aby lokum w pełni spełniało wymogi wygodnego mieszkania architekci zadbali o odpowiedni układ funkcjonalny.

Przestrzeń dzienna w turkusach i fioletach

Centrum tej przestrzeni jest kuchnia, będąca nie tylko miejscem na przechowywanie żywności i przygotowanie posiłków, ale także służąca jako strefa spotkań rodzinnych i z przyjaciółmi. Imprezom sprzyja bar (bezbarwne i kolorowe szkło użytkowe) ubrany w fantazyjny fornir uzupełniony metalowymi detalami w bakłażanowym fiolecie i postarzanym lustrze o śliwkowym blasku. Tuż obok mamy miejsce do relaksu. Niska rozłożysta sofa, z miękki aksamitnym wykończeniem sprzyjają wypoczynkowi. W przeciwległym rogu znalazło się miejsce na kącik rtv. Tu także stanął zaprojektowany przez architektów stolik. Niewątpliwą atrakcją tego paryskiego mieszkania jest kominek obłożony kamieniem. Całkiem niedaleko znalazło się miejsce na stół w błękitnym wykończeniu z polerowanym kamiennym blatem i regał - domową biblioteczkę. Za ścianą z książkami i ekspozycją pamiątek znajduje się przejście do sfery prywatnej mieszkania. 

Przestrzeń prywatna ukryta za domową biblioteczką

W strefie prywatnej odważne kolory ustępują nieco miejsca tym spokojniejszym. Chociaż wciąż mamy tu mnóstwo deseni, turkusy i granaty to pierwsze skrzypce gra łóżko z tapicerowanym zagłówkiem w kolorze oliwkowym. Podłogę wyłożono tu miękką, niebieską wykładziną.  Stąd przejdziemy prosto do łazienki oraz garderoby, do których szklane drzwi o niebanalnej mocnej strukturze wtapiają się w obłe formy.