130 metrów kwadratowych w Śródmieściu to marzenie wielu mieszkańców stolicy. Takim mieszkaniem cieszy się para, która w pełni wykorzystała potencjał dogodnej lokalizacji. Ich lokum znajduje się w kamienicy zaprojektowanej przez Mariana Lalewicza przy Mokotowskiej. 

Francuski styl w warszawskiej kamienicy

Jak jest w środku? „Styl francuski z elementami nowoczesnego designu” – tak charakter projektu określa jego autor, architekt Dawid Przewoźny z pracowni Whitecastle.pl. Praca nie należała do najłatwiejszych. Każdą ingerencję w zabytkowe wnętrze należało konsultować z konserwatorem. Remont zakończył się więc po 2 latach. Efekt jest jednak wart wszelkich wysiłków.

Wnętrze to klasyka w najlepszym wydaniu plus odrobina współczesnego wzornictwa. Na ścianach mamy charakterystyczne dla kamienic sztukaterie, na podłodze elegancki parkiet ułożony we francuską (jakżeby inaczej) jodełkę. W salonie mamy też piękny kominek, a tuż obok wkomponowaną w ścianę biblioteczkę. Obok stanął narożnik Enjoy polskiej marki Nobonobo. Okazało się, że model poprzez swoją lekką (wypełnienie SoftLayers z pianki i naturalnego pierza) i uniwersalną formę idealnie tu pasuje. Tuż obok ustawiono stolik z marmurowym blatem. Kamień jest także na kuchennych blatach. Na jego tle mocno odcina się drewniany stół w jadalni z kompletem interesujących krzeseł. Całe mieszkanie pełne jest grafik i obrazów. Uwagę zwraca także oryginalne oświetlenie.