Współpraca pomiędzy dwiema polskimi markami — Paprocki Brzozowski oraz Rosanero, pokazuje jak wiele punktów wspólnych może mieć projektowanie mebli i ubrań oraz wyposażanie wnętrza i stylizacja modowa. Kolekcja została przemyślana w taki sposób aby móc bawić się wnętrzem. Tak jak dopasowujemy i zmieniamy stroje, tak również możemy dobierać i przestawiać elementy kolekcji, aby wciąż doświadczać czegoś nowego we własnym wnętrzu. Meble dzięki swojej modułowości nadają się do różnej wielkości przestrzeni i mają wiele możliwych konfiguracji.  

Kolekcja o przewrotnej nazwie Dumbo, inspirowana była… uszami słonia. Projektanci tworzyli zainspirowani naturą. Nieregularna forma, morficzne kształty, płynne linie kojarzące się z owalem księżyca, kształtem kamienia czy linią brzegową zestawione zostały w kontrze z geometrycznymi, regularnymi kształtami. To połączenie wprowadza energię spokoju do przestrzeni, w których się znajdują. To kolekcja w której nowoczesność łączy się z klasyką w oryginalnej formie. 

Do oryginalnych form sof, narożników, foteli i łóżek dobrane zostały niezwykle eleganckie, miękkie tkaniny. Stonowane kolory były dla Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego oczywiste - ich tajemniczość i ciepła barwa wprowadzają do wnętrz zmysłowy, wyciszający charakter. 

Koncept wizualny, dobór kształtów i wykończeń, to wizja autorska projektantów. Duet  Paprocki Brzozowski od lat współpracuje z markami, które są bliskie ich estetyce. Rosanero otworzyło przed nimi świat infrastruktury produkcyjnej, oferując nowinki technologiczne i niestandardowe rozwiązania w świecie designu. W ten sposób powstała unikatowa kolekcja, która nie tylko będzie wyglądać idealnie w pięknych, nowoczesnych i industrialnych wnętrzach, ale jednocześnie będzie wygodna oraz przyjazna dla użytkowników. Meble z metką Paprocki Brzozowski x Rosanero pozwalają budować swoje ulubione domowe momenty. Otulają, gwarantują komfort i zapraszają do wnętrza przedmioty, które łączą w sobie sztukę i użyteczność. 

Kampania marki zrealizowana została w starym pałacu w okolicach Katowic, oddając elegancję i charakter kolekcji Dumbo.  

 

Kolekcja będzie dostępna od połowy listopada wyłącznie w wyselekcjonowanych salonach m.in. Ave Art w Warszawie, Archinova Studio w Szczecinie, Makao Home Atelier w Częstochowie, Gres w Łodzi, firmowym Salonie Rosanero w Bielsku-Białej, Cobo Concept Store we Wrocławiu oraz Domotece w Koninie.