Paola Navone to jedna z najważniejszych postaci włoskiego, współczesnego designu. Jej znakiem rozpoznawczym jest umiejętność odkrywania wzornictwa z przeszłości i nadawania mu nowych form i zastosowań.  Sama określa się mianem "współczesnej nomadki". Jej żywiołem są podróże podczas, których zbiera pomysły do swojej pracy.

Inspiracją kolekcji Fish&Fish był okres Wielkiego Kryzysu, który w latach 30. XX w nawiedził Stany Zjednoczone. W tym czasie jeden z producentów szkła przemysłowego z Massachusetts postanowił wypuścić na rynek  szkło stołowe w trzech kolorach: zielonym, białym i transparentnym. Było niedrogie, proste w formie i bardzo dobrej jakości. Szybko zdobyło popularność w restauracjach, barach i kawiarniach, a z czasem na stołach w amerykańskich domach.

Kolekcja, stworzona przez Paolę Navonę dla belgijskiej marki Serax doskonale odzwierciedla tamte klimaty. W jej skład wchodzą proste półmiski, szklanki, słoiki, solniczki i karafki do wódki. Słynna Włoszka bardzo nie lubi masowej produkcji, a jej projekty zwykle wytwarzane są w małych manufakturach i trafiaja na rynek w krótkich seriach. Tak jest i tym razem. Kolekcja Fish&Fish dostepna jest wyłącznie w kultowym paryskim concept-storze Merci, będącym mekką wszystkich "design-victim".

GALERIA>>>

tekst:Anna Chwalińska