8 grudnia o godz. 16:00 zapraszamy do wzięcia udział w Panelu eksperckim ELLE Decoration online
Temat: Design i wzornictwo przyszłości – czego nauczyła nas pandemia? 
Prowadząca: Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna ELLE Decoration
Porozmawia z gośćmi: Mają Ganszyniec i Pawłem Kubarą , na tematy zmian, przed jakimi postawił nas obecnie świat.

Zadamy sobie pytanie, czy jesteśmy gotowi na te zmiany? Czy czegoś i czego nauczyła nas pandemia? Czy z tych doświadczeń mamy szansę wyjść zwycięską ręką i jakie będzie wzornictwo przyszłości? W którym kierunku powinniśmy zmierzać: czy projektant stanie się przewodnikiem w świecie konsumenckim, będzie wskazywał drogę, wytyczał nowe szlaki poprzez projektowanie trwałych rozwiązań i idealnie dopasowanych do potrzeb produktów, biorąc pod uwagę cały cykl jego powstawania: od projektu, przez produkcję, użytkowanie, aż do jego degradacji, czy wręcz przeciwnie ulegnie on złudnym potrzebom mas? W którym kierunku pójdzie producent i czy będzie on wsparciem dla projektantów, czy chęć zysku i nadprodukcja weźmie ponownie górę? 

Spotkanie dostępne będzie live na profilu Facebook’owym @ELLE Decoration Polska lub za pośrednictwem komunikatora ZOOM pod tym linkiem: https://zoom.us/j/91015378923 

Panel jest uzupełnieniem otwartej 3 grudnia wystawy prac pokonkursowych, dziewiątej edycji ,,Młodzi na start”, której tegoroczny temat to Design XXI wieku. Wystawę można oglądać w witrynie PPNT Gdynia, od Al. Zwycięstwa, do 10 stycznia 2021r

Więcej o gościach spotkania:

Maja Ganszyniec
Urodzona na Śląsku, absolwentka wydziału Design Product na Royal College of Art w Londynie oraz ASP w Krakowie.
W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. Łączy projektowanie wizjonerskie i odpowiedzialne - szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego. Współpracowała m. in. z IKEA, Comforty czy Noti. W 2017 roku polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał jej tytuł Projektanta Roku. Od 2020 roku dyrektorka kreatywna Profim (grupa Flokk) - wiodącego producenta mebli biurowych w Polsce. Właścicielka i założycielka niezależnej marki meblowej Nurt.

Paweł Kubara 
Po krótkim epizodzie w administracji samorządowej, w roli wydawcy i dziennikarza, w ramach działań self publishingowych, od 2009 współzarządza strategicznie wiodącą polską markę meblową Comforty, która specjalizuje się w tworzeniu pięknych, funkcjonalnych mebli do użytku domowego i biurowego. Jest odpowiedzialny za różne strategiczne obszary funkcjonowania marki - od marketingu poprzez kreację, komunikację, rozwój produktów i zarządzanie designem. Na co dzień współpracuje ze wszystkimi ogniwami zaangażowanymi w powstawanie zarówno produktów, jak i projektów architektonicznych. Zarządza także kluczowymi projektami biznesowymi, targowymi, opiekuje się dealerami i partnerami handlowymi marki. 
Wzornictwo to jego pasja zawodowa i prywatna. Kolekcjonuję dalekowschodnią ceramikę i polską sztukę współczesną.