Gustowne paleniska w ogrodzie i na tarasie

Letnie wieczory warto spędzać na dworze. Wspólne spędzanie czasu ze znajomymi mogą uatrakcyjnić nieprzeciętne paleniska ogrodowe i tarasowe. Dobrze wyglądają, ale też dogrzewają w chłodniejsze dni. W naszym nowym artykule radzimy, które paleniska wybrać. Grill, zwykłe spotkanie z dawną niewidzianą rodziną czy przyjaciółmi lub zwykłe spotkanie towarzyskie. Latem podobnych okazji do spotkań nie brakuje. Gdy wysokie temperatury spadną z pomocą przychodzą otwarte kominki ogrodowe lub tarasowe. W zależności od potrzeb pełnią różne role. Zaopatrzone w gadżety do gotowania i przenośne grille umożliwią przygotowanie dań na świeżym powietrzu.

Paleniska ogrodowe - na jakie sprzęty warto zwrócić uwagę?

Ciekawą opcją, na którą powinny zwrócić uwagę osoby ceniące wygodne i komfortowe rozwiązania są przytwierdzone do podłoża paleniska z kanapami. Warto pamiętać o specjalnym pojemniku na drewno. Dzięki niemu długie wieczory w blasku księżyca będą miały niepowtarzalny urok i charakter. Tego typu urządzenia można ustawić dowolnej przestrzeni, m.in. na tarasie.
Stworzone z odpornych na niskie i wysokie temperatury urządzenia wyglądają niezwykle szykownie. Wiele z nich przypomina współczesne dzieła sztuki. Kulisty kształt genialnie sprawdza się na tarasie, urządzenia wyglądają bardzo spektakularnie.

Gustowne paleniska ogrodowe i tarasowe - różne kształty i modele

Wielu miłośników nieprzeciętnego designu zachwyca się otwartymi i zamkniętymi kominkami. Do wyboru mają szeroką gamę przedmiotów różniących się wyglądem i formą. Paleniska wykonane z żelaza, jak i coraz modniejsze sprzęty rodem z Meksyku wspaniale wyglądają w ogrodach w stylu rustykalnym, minimalistycznym lub skandynawskim. Nieco inną opcją są murowane paleniska. Tego typu rozwiązanie wymaga dużej i dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Raczej nie decyduj się na nie jeśli posiadasz niewielki ogródek. Chociaż są trwałe, ich stworzenie pochłania dużo czasu, pracy i energii. O wiele ciekawiej prezentują się otwarte kominki.

Paleniska ogrodowe i tarasowe – komfortowe rozwiązania na każdą kieszeń

Tego typu rozwiązania są nie tylko wygodne, funkcjonalne, ale i bardzo mobilne. Są stosunkowo lekkie, można je umieścić w dowolnym miejscu. Kolejną zaletą przenośnych kominków jest ich relatywnie niska cena. Dzięki temu na ich zakup może pozwolić sobie każdy.

Największe wady gustownych palenisk ogrodowych  i tarasowych

Mimo wielu atutów paleniska ogrodowe i tarasowe mają też kilka minusów. Słaba izolacja cieplna może przyczynić się do zniszczenia trawnika, dlatego sprzęt lepiej umieścić na tarasie. Używając go warto zastanowić się gdzie powinno znaleźć się palenisko. Zadbaj o bezpieczeństwo otoczenia, kominek umieść w odpowiedniej odległości od gości i łatwopalnych przedmiotów.