Obdarowywanie się drobnymi podarkami to jedna z najmilszych świątecznych tradycji.  Na ich wybór zwykle poświęcamy sporo czasu i energii, chcąc sprawić naszym bliskim jak najwięcej radości. Nawet najmniejszy, z pozoru banalny, ale pięknie opakowany drobiazg może okazać się prawdziwym skarbem.

Jak efektownie zapakować prezent?

Przede wszystkim należy zrobić to starannie. Ważny jest też pomysł. Miło jest dostać prezent, którego już samo opakowanie świadczy o tym, że został przygotowany z myślą o konkretnej osobie.

Najchętniej używanym do pakowania prezentów materiałem wciąż jest papier. Do wyboru mamy tysiące wzorów, kolorów i faktur. Doskonale sprawdza się zesłany do lamusa szary papier pakowy. Wystarczy ozdobny sznurek lub wstążka czy fantazyjny bilecik i ascetyczna, gustowna paczka już gotowa!

Bardzo efektownym materiałem, który można wykorzystać do pakowania są wszelkiego rodzaju tkaniny. Wymaga to pewnej wprawy i z pewnością czasu, ale efekt będzie gwarantowany.

 Zabieganym pozostają gotowe rozwiązania. Pudła, pudełka, puzderka, torebki...Naprawdę jest w czym wybierać. Wystarczy  odrobina chęci i niewielki nakład środków aby przestrzeń pod choinką prezentowała się (jak na Święta przystało) pięknie i okazale. 

Galeria zdjęć>>>