Na warszawskich Bielanach w ramach projektu "Mój Design" realizowanego przez fundację Cultura Memoriae na mieszkańców czeka otwarta pracownia stolarska. Od czerwca do listopada 2021, pod okiem doświadczonego stolarza, bezpłatnie, można w niej na przykład odnowić swój fotel, przemalować szafkę, zrobić tapicerowany zagłówek albo zbić drewniany taboret. Można też wziąć udział w specjalnych warsztatach.

"Rodzinne spotkania z kulturą są spotkaniami poruszającymi tematy związane ze wzornictwem, wystrojem wnętrz i polskim designem. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w czerwcu i od września do końca listopada, łącznie 14 spotkań. Spotkania polegają na połączeniu teorii z kreatywnym działaniem, po prezentacji dzieł sztuki bądź zganienia odbywała się część twórcza – wspólne tworzenie dzieci z rodzicami – prace plastyczne" - czytamy na stronie internetowej fundacji. 

Przestrzeń warsztatowa pracowni PsycheArt otwarta jest co najmniej raz w tygodniu przez cały okres trwania projektu dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców Bielan, niezajmujących się profesjonalnie i zawodowo stolarstwem. Znajdziecie ją przy ulicy Wólczyńskiej 133, budynek 6 lok. 26. Obowiązują zapisy - (telefon: 886 529 922). Projekt realizowany jest przy współfinansowaniu Urzędu miasta stołecznego Warszawy w ramach programu: Upowszechnienie kultury na terenie dzielnicy Bielany m.st. Warszawy z naciskiem na działania z zakresu edukacji kulturalnej dzieci, młodzieży i dorosłych.