Lustro stało się nieodzownym elementem naszego życia. Towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku, we wszystkich obiektach. Jego obecność stała się tak naturalna, że mało kto przywiązuje uwagę do jego pierwotnego znaczenia, niezwykłych właściwości i funkcji, które pełniło przez lata i dzięki którym zyskało reputację narzędzia magii. Tytuł europejskiej kolebki zwierciadeł przypadł Wenecji. Wenecjanie doskonalili się w wytwarzaniu przezroczystego szkła, a ich produkty osiągały bardzo wysokie ceny. Zakup lustra stanowił ogromny wydatek, dlatego pozwolić sobie na taki luksusowy towar mogli tylko najbogatsi, np. dworzanie czy monarchowie.

Współcześnie lustra stanowią nie tylko istotną dekorację pomieszczeń - pozwalają również na manipulowanie w nich światłem oraz przestrzenią. Projektanci wykorzystują je do optycznego powiększania wnętrz. Odpowiednie ulokowanie zwierciadła pozwala zyskać wizualną głębię oraz nadać pomieszczeniu lepsze proporcje. Lustra służą także do gry światłem, odbijając je. Co za tym idzie, jeśli umieścimy je naprzeciwko okna lub drzwi balkonowych, otrzymamy nie tylko jasne, ale i bardziej przestronne optycznie wnętrze. Ich dodatkowym atutem jest spotęgowanie efektu odbicia – wystarczy ulokować je na konsoli, by wszystkie widoczne w nim dekoracje sprawiały wrażenie występowania w większej ilości. 

Lustra pochodzące ze swojej europejskiej kolebki – Włoch – to klasa sama w sobie. Wyróżnia je najwyższa jakość wykonania oraz wyjątkowy design. Niepowtarzalne zwierciadła w swoim portfolio posiada włoska marka J&J glass & design - producent wyoblonego i odlewanego szkła od 1985 roku. Kompetencje i wizja przedsiębiorczości doprowadziły go dziś do zdefiniowania trzech linii produktów: pokryć ścian wewnątrz oraz zewnątrz, luster, szafek pod umywalki i konsol. Każdy z nich rodzi się z symbiozy techniki przemysłowej i doświadczenia rzemieślnika. Ugruntowane procesy produkcyjne  marki ewoluują poprzez ciągłe eksperymenty, zgodnie z wymogami ekskluzywnego produktu, np. łączenie szkła laminowanego i z recyklingu. Firmę cechuje wyjątkowe podejście, dzięki któremu szkło może żyć nowym życiem. Ponadto J&J interpretuje lustra za pomocą techniki i smaku, wykraczając poza stereotypy i harmonizując krzywizny w celu stworzenia unikalnych przedmiotów. Wyszukany charakter szklanych ram włoskich luster idealnie komponuje się z wnętrzami w różnorodnych stylach. Wnoszą do pomieszczenia elegancję i design, rodem z południa Europy.

Te wyjątkowe lustra już wkrótce dostępne będą także w Polsce. 18 września oficjalnie otworzy się showroom J&J glass & design w CHŁODNA 11 CONCEPT przy ul. Chłodnej 11 w Warszawie. To wydarzanie objęliśmy naszym patronatem. Zapraszamy do poznania zwierciadeł, które odmienią nasze wnętrza.