Zjawiskowe oplątwy to rośliny pochodzące z obydwu Ameryk. Można je tam spotkać zarówno na terenach pustynnych, jak i w tropikalnych lasach. Mają tę niesamowitą właściwość, że mogą rosnąć bez ziemi, a wszelkie składniki odżywcze czerpią z wody i powietrza. Ich egzotyczna uroda zainspirowała podróżniczkę i kolekcjonerkę sztuki Aleksandrę Pociej do stworzenia marki Project Cube, która bazuje na  pięknie i walorach tych fascynujących roślin.

Ta autorska pracownia wzornicza proponuje kolekcje kubików i terrariów, w których osadzane są oplątwy. Swoimi formami nawiązują do wszechobecnej w przyrodzie geometrii i stanowią idealną oprawę dla genialnie zaprojektowanych roślin. Produkty Project Cube wytwarzane ręcznie przez rodzimych rzemieślników są dostępne w dwóch wersjach -  jako terraria ze szkła i mosiądzu lub niewielkie, drewniane prostopadłościany, które dodatkowo mogą być zespolone w większe, efektowne instalacje. Jedne i drugie stanowią bardzo oryginalną dekorację i pasują do każdego rodzaju wnętrz.

Oplątwy nie wymagają skompliwowanej pielęgnacji (w zasadzie wystarczy raz na kilka dni spryskać je wodą), dzięki czemu sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej niedoświadczonych właścicieli. Co więcej, przeprowadzono badania, które dowiodły, że oplątwy mogą być świetnymi zielonymi sprzymierzeńcami w walce z zanieczyszczeniami. Modny od pewnego czasu nurt nazywany "urban jungle" nabiera w tym kontekście nowego znaczenia. Utrzymywanie zieleni w domu to już nie tylko kwestia przyjemności, ale i  stylu życia.  To zarówno efektowna dekoracja, jak i działanie pomagające nam poprawić jakość naszego życia. Nawet jeśli tylko w mikroskali.

 GALERIA >>>

opracowanie: Anna Chwalińska

Dodatki do domu z oplątwą