Spokojna oaza w środku stolicy? Dzisiaj zaglądamy do mieszkania na Mokotowie, którego atmosfera i przyjazna kolorystyka sprzyjają relaksowi. Za tę realizację odpowiadają architekci z firmy IdeabyMag. 

Oliwka na ścianach i w dodatkach

Kolor oliwkowy to dobre wyjście dla wszystkich tych, którym dom kojarzy się nie tylko z czterema ścianami, ale przede wszystkim z bezpiecznym, spokojnym i relaksującym azylem. Dlaczego warto sięgnąć po lekko przybrudzoną, żółtozieloną farbę? - Kto zna się na oddziaływaniu kolorów na ludzką psychikę, ten na pewno zrozumie, dlaczego pozwoliliśmy tej barwie królować przede wszystkim w salonie i przedpokoju - tłumaczą swój wybór architekci. 
Oliwka króluje tu zatem już niemal od progu. W przedpokoju ściany są właśnie zielone. Dla podkreślenia efektu ułożono tu płytki podłogowe w odcieniu kremowej bieli z zielonym deseniem. 

63m2 na Mokotowie

W wykończonym sztukaterią salonie mamy szary narożnik i czarne stoliki kawowe. Tuż obok stanął okrągły stół w towarzystwie krzeseł z beżową, welurową tapicerką. Z kanapy rozciąga się widok na oliwkową ścianę z telewizorem i szafkę rtv w idealnie dobranym do ściany kolorze. Zieleń kończy się tuż przy białej zabudowie aneksu kuchennego (choć i tu znajdziemy kilka dodatków w tym odcieniu). W sypialni tej zieleni jest już trochę mniej (poduszki, wazon, kwiatki). Mamy tu tapicerowane łóżko, pojemną szafę oraz biurko wzbogacone o półki. Na nocnych stolikach wypatrzyliśmy głośnik Marshall i uroczą filiżankę główkę od ENDE Ceramics. Łazienka to już królestwo rudości i brązów. Nam najbardziej spodobały się płytki ułożone w jodełkę na ściance z okrągłym lustrem i umywalką. Ze względu na oszczędność miejsca projektanci zdecydowali się na wannę z parawanem, w której w razie potrzeby można wziąć i prysznic i kąpiel. Całość uzupełniają biżuteryjne, złote dodatki.