Wiele grzejników zajmuje jednak sporo miejsca, często mają nieciekawy design i pobierają dużo energii, co staje się coraz większym problemem przy galopującej inflacji. Jeśli zależy ci na naprawdę energooszczędnym, a przy okazji stylowym rozwiązaniu, pomyśl o panelach grzewczych na podczerwień. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd, bez konieczności skręcania ogrzewania. 

Panele na podczerwień mają jeszcze jeden ogromny plus: są przyjazne środowisku. Na pewno spodoba ci się też ich elegancki i minimalistyczny design. Bardziej przypominają ultranowoczesny telewizor czy oryginalny element dekoracyjny, niż klasyczną „farelkę”.

Energooszczędne panele na podczerwień

Panele grzewcze na podczerwień to jeden z bardziej ekonomicznych sposobów na ogrzanie mieszkania. Takie grzejniki nie nagrzewają powietrza, tylko poszczególne elementy wnętrza, m.in. meble, ściany czy podłogę. Robią to podobnie jak słońce, dzięki czemu ciepło „nie ucieka” tak łatwo z pomieszczenia. Niektóre grzejniki, takie jak produkowane w Polsce AENO Premium Eko Smart, idą o krok dalej i łączą dwa rodzaje ogrzewania: podczerwienią i konwekcyjne. Dzięki temu pomieszczenia nagrzewane są równomiernie, a grzejniki zużywają przy tym do 50 procent mniej energii niż np. ogrzewanie centralne, gazowe czy podłogowe. Grzejniki AENO zużywają maksymalnie 700+ Wattów i są w stanie bez problemu nagrzać nawet 30-metrowe pomieszczenie. 

Grzejnik elektryczny AENO / Mat. prasowe

Do tego wszystkiego łatwo możesz sterować grzejnikiem z poziomu aplikacji na smartfonie, przez którą ustawiasz np. do jakiej temperatury ma nagrzać się pomieszczenie. Po jej osiągnięciu grzejnik sam się wyłącza i nie zużywa niepotrzebnej energii. Przed powrotem z pracy lub godzinę przed wstaniem z łóżka, możesz ustawić idealny czas rozpoczęcia pracy grzania, aby dom zdążył się nagrzać.

Grzejniki na podczerwień - minimalistyczny design

Grzejnik elektryczny AENO / Mat. prasowe

Grzejnik AENO Premium Eko Smart pozwala zaoszczędzić energię, szybko nagrzewa pomieszczenie, a do tego ma niezwykle elegancki design. Wygląda jak cienki i minimalistyczny telewizor, który możesz powiesić na ścianie albo postawić w pokoju. Jest bardzo uniwersalny i dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu pasuje do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego stylu i przeznaczenia. 

Grzejnik elektryczny AENO / Mat. prasowe

Grzejnik AENO wykonano z wysokiej jakości materiałów, w tym z dwuwarstwowego emaliowanego szkła, które nie posiada widocznych metalowych złączeń czy śrubek. Jego tył jest równie stylowy, co przód. Dlatego nie musisz „chować” go tyłem do ściany, ale możesz ustawić w centralnym punkcie pokoju. Nawet tego bardzo małego, bo grzejnik AENO jest ultracienki. Cieńszy od większości telewizorów, prawdopodobnie także tego, który masz już na ścianie.

Ogrzewanie w pełni bezpieczne

W przeciwieństwie do wielu innych metod ogrzewania mieszkania, grzejniki na podczerwień są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Grzejnik AENO jest bezgłośny, bezzapachowy, nie wysusza powietrza i nie powoduje spalania tlenu ani emisji szkodliwych substancji. Dlatego jest bardzo dobrym wyborem w przypadku alergików lub osób wrażliwych na zanieczyszczenia powietrza. 

Grzejnik elektryczny AENO / Mat. prasowe

Grzejnik został wykonany z naturalnych i ekologicznych materiałów. AENO Premium Eko Smart jest dobrym rozwiązaniem, jeśli w domu znajdują się dzieci lub zwierzęta. W przypadku przewrócenia, grzejnik automatycznie się wyłącza. Posiada też blokadę dziecięcą („child lock”), która zapobiega jego przypadkowemu włączeniu. Aplikacja umożliwia także ręczne ustawienie odpowiedniej temperatury w takim zakresie, aby dziecko lub zwierzę nie poparzyło się w zetknięciu z produktem.

Więcej szczegółów dotyczących grzejnika AENO znajdziesz na stronie Leroy Merlin.