Sensoryczy Ogród Zmysłów ma już wkrótce powstać w Laskach w Ośrodku Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. W ośrodku uczy się i przygotowuje do samodzielnego życia ponad 200 dzieci z całej Polski. W stworzeniu tego wyjątkowego miejsca pomoże SHAMIR, producent soczewek, razem ze swoimi partnerami. Wszystko to w ramach projektu Długie Oczy (inicjatywy mającej poprawiać komfort i jakość życia osób z chorobami wzroku). 
- „O budowie ogrodu sensorycznego na terenie Ośrodka w Laskach rozmawialiśmy od wielu lat, ale projekt ten przerastał nasze możliwości finansowe. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu firmy SHAMIR, salonów optycznych i indywidualnych darczyńców, wspólnymi siłami uda nam się zbudować Ogród Zmysłów” – mówi Elżbieta Szczepkowska, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. 

Ogród zaprojektowano w taki sposób, by osoby niewidome i słabowidzące mogły czuć się w nim bezpiecznie i samodzielnie poznawać przyrodę – różne faktury, zapachy i smaki. Na powierzchni około 4000 metrów kwadratowych znajdą się różne strefy: hortiterapii, orientacji przestrzennej, strefa edukacyjna, strefa degustacji i relaksu. Wszystkie elementy – sady, krzewy owocowe, kwiaty, zioła, żywopłoty, zboża, murawa z wieloma gatunkami traw, czy mapa dotykowa – znajdą się w ogrodzie po to, by dzieci mogły poczuć je dłońmi i stopami, powąchać czy posmakować, rozwijając w ten sposób swoje zmysły. Inicjatorzy budowy ogrodu zachęcają indywidualnych darczyńców do wpłat, które pomogą sfinalizować projekt.