Oficjalna premiera Otatniego Jedi - kolejnej części kultowych Gwiezdnych Wojen wprawdzie dopiero w grudniu, ale emocje wśród fanów są już rozpalone prawie do białości! Swój mały udział ma w tym także marka Samsung. Właśnie wypuściła specjalną, limitowaną serię odkurzaczy - robotów sprzątających Powerbot. Wersja w czerni wygląda jak Darth Vader, wersja biała do złudzenia przypomina hełm Szturmowca. I tak oto bohaterowie Star Wars będą czyścić mieszkania, podczas gdy ich właściciele mogą zająć się na przykład oglądaniem filmów.

Lord Vader i Szturmowiec to nie tylko efektowne gadżety, wydające dźwięki niczym z filmu (tak, model Vader na serio głośno i charakterystycznie oddycha! ). Naprawdę posprzątają i zbiorą okruszki. Są wyposażone między innymi w bardzo wydajny silnik oraz system Edge Clean Master, umożliwiający im dotarcie także do trudnych zakamarków. Czujnik FullView pozwoli im na ominięcie przeszkód i cennych przedmiotów. Vadera wyposażono dodatkowo w łącze wifi (można sterować nim za pomocą telefonu).

Robotów na razie nie można kupić w Polsce, mamy nadzieję, że już wkrótce będą dostępne. Zamawiać można je już w przedsprzedaży amerykańskiej. Model Stormtrooper to wydatek 700 dolarów, za Dartha Vadera trzeba zapłacić nieco więcej, bo 800 dolarów. Moc jest zdecydowanie z nimi! ;)

Koniecznie obejrzyjcie filmik! Warto!