Dzisiaj zaglądamy do domu pod Łodzią, wtopionego w otaczające go łąki i pola. Właściciele marzyli o wnętrzu nowoczesnym, a jednocześnie ciepłym i przyjaznym, w którym wypocznie cała rodzina. W realizacji marzenia pomogła im pracownia 3XEL Architekci (Justyna Ławrynowicz i Patryk Ławrynowicz). Projektanci zadbali o to, by bazą wystroju były naturalne materiały i proste, funkcjonalne meble. Na parterze znajdziemy część dzienną, na którą składa się salon z jadalnią i otwartą, wydzieloną półwyspem kuchnią. Mamy tu też łazienkę. Strefa prywatna z sypialniami znajduje się na piętrze.

Strefa dzienna

W części wypoczynkowej stanęła wygodna kanapa, a za nią przestrzeń pomiędzy dwoma oknami wypełniła wykonana na wymiar, obszerna zabudowa, mieszcząca rodzinny księgozbiór i pamiątki. Tym samym drewnianym fornirem wykończono też szafkę RTV pod telewizorem oraz meble w przedpokoju i w kuchni. W strefie jadalni uwagę zwraca dębowy, szczotkowany stół, przy którym cała rodzina może wygodnie zasiąść do posiłku, a w wolnym czasie grać w gry planszowe. Lekkości aranżacji dodają stylowe lampy umieszczone nad stołem. W łazience na parterze mamy czarno-białe kafle i ceramikę Geberit iCon. Prostokątna umywalka o szerokich, lekko zaokrąglonych krawędziach pozwala domownikom wygodnie odłożyć przybory i kosmetyki w trakcie porannej toalety. 

Strefa prywatna

W sypialni właścicieli królują spokojne beże i szarości urozmaicone kwiatowym deseniem. Ścianę za podwójnym łóżkiem wypełniła meblowa zabudowa ze zintegrowanym zagłówkiem, lampkami do czytania i szafkami nocnymi. W pokoju dla gości wyrazistym akcentem jest musztardowa kanapa. Druga, większa łazienka pomyślana została jako pokój kąpielowy, sprzyjający wyciszeniu i relaksowi. Podobnie jak w części dziennej, odnajdziemy tu dużo jasnego drewna i bieli. Tym razem jednak architekci pracowni 3XEL zdecydowali się wzbogacić to zestawienie szarymi płytkami imitującymi beton. Rodzinną łazienkę wyposażono w produkty marki Koło, które wyróżnia proste wzornictwo.