ELLE Decoration online zaprasza na kolejny odcinek podcastu z serii Retrospekcja. Retrospekcja to odtwarzanie w pamięci przeżyć lub zdarzeń z przeszłości. W tym cyklu redaktorka elledeco.pl Agnieszka Niedzielak-Kowalska i jej goście zabierają słuchaczy w sentymentalną podróż do świata starych, pięknych przedmiotów - mebli, ceramiki, szkła i innych skarbów vintage z ubiegłego wieku. Świata, który jeszcze niedawno przecież tu był...

Gościem drugiego odcinka naszej serii jest Kasia Jasiołek, rocznik 1982, absolwentka Filologii Polskiej na UW, dziennikarka, autorka tekstów prasowych o polskim wzornictwie i książek o rodzimym designie: "Asteroid i półkotapczan. O polskim wzornictwie powojennym" oraz najnowszej "Opakowania, czyli perfumowanie śledzia. O grafice, reklamie i handlu w PRL-u".


W drugim odcinku podcastu Retrospekcja razem z Kasią Jasiołek rozmawiamy o twórcach opakowań w PRL-u (Karol Śliwka, Roman Duszek i wiele innych interesujących nazwisk). Wspominamy między innymi puszki na herbatę jubileuszową, landryny i radziecką chałwę, szare torebki na cukier, okładki ukochanych winyli ("Szalona Lokomotywa" i "Podróże Pana Kleksa"!). Sięgamy pamięcią wstecz do lat dziecinnych, zwracamy uwagę na aspekt zero waste, zahaczamy o temat sklepowych wystaw (zawód dekoratora) i towarów eksportowych. 

TUTAJ przypominamy pierwszy odcinek tej serii - rozmowę z  Agą Konopczyńską, właścicielką Ładne Vintage. Inny cykl od ELLE Decoration to ,,Design od kuchni”, w którym w świat wzornictwa  swobodnie i właśnie "od kuchni" wprowadza redaktor naczelna magazynu Małgorzata Szczepańska.