To głównie dbałość o środowisko przyświecała projektantom nowego butiku UNITED COLORS OF BENETTON we Florencji. Nowo otwarty sklep to wizytówka firmy i konsekwentnej realizacji jej wizji. Recykling to w tym przypadku słowo klucz. Podłoga powstała tu z drzew powalonych huraganem, który nawiedził region Veneto w październiku 2018 roku. Do produkcji mebli wykorzystano zużyte guziki zmieszane z żywicą. Zasłony w przebieralniach uszyto z resztek wełny, a półki i manekiny stworzono z tzw. Rossino – masy powstałej z zmiksowanych włókien tkanin.

To jednak nie wszystko. Butikowe ściany pokrywa farba o naturalnych właściwościach antybakteryjnych i grzybobójczych, która neutralizuje zanieczyszczenia powietrza. Cały sklep zużywa zaś o 20% mniej energii, niż ma to miejsce w przypadku standardowych butików. Czujniki pomagają w zarządzaniu temperaturą powietrza w tym wnętrzu dostosowując ją do ilości klientów aktualnie w nim przebywających. Same ubrania, które można tu kupić, powstają z z bawełny organicznej BCI (Better Cotton Initiative), zregenerowanego nylonu i naturalnych tkanin takich jak len. Zakupy pakowane są w torby płócienne lub papierowe z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council).

To projekt, w który nasza rodzina wierzy od dawna, kamień milowy na drodze do stania się wzorem do naśladowania w zakresie świadomego rozwoju.” – opowiada o nowym sklepie Massimo Renon, CEO Benetton Group.