Parki kieszonkowe

Parki kiszonkowe czyli mini parki i zielone skwery coraz częściej powstają w centrach naszych miast. Zieleń zamiast betonozy, miejsce na relaks i odpoczynek dla mieszkańców, dobroczynna moc roślin, schronienie dla fauny - same zalety. Tym bardziej cieszy więc wiadomość o kolejnym takim parku, który powstaje właśnie w sercu Warszawy. Stołeczny Zarząd Zieleni poinformował właśnie o realizacji zielonego skweru u zbiegu  Racławickiej i Balonowej.

Nowy park kieszonkowy na Mokotowie

Nowy park kieszonkowy na Mokotowie będzie miał powierzchnię 300m2.  W zeszłym tygodniu ruszyły pierwsze prace porządkowe na tym terenie, a w tym tygodniu rozpoczną się już prace budowlane. Projekt ma być zrealizowany do końca tego roku. Na terenie nowego parku już rosną drzewa. Towarzyszyć im będzie 1752 narcyzów 'Tête-à-tête', 1814 sadzonek bylin i traw ozdobnych (ponad 32 gatunki!) w tym śmiałek darniowy, przegorzan pospolity, sesleria jesienna czy pysznogłówka szkarłatna. Do tego na terenie parku przy Racławickiej i Balonowej zasadzonych będzie 215 krzewów, między innymi hortensja bukietowa, hortensja drzewiasta 'Annabelle', cis pospolity, kalina koralowa 'Roseum" oraz 4 jabłonie 'Red Sentinel'. Park powstaje przy współpracy z marką InPost w ramach programu "Zielony Fundusz dla Warszawy".

Parki kieszonkowe - sposób na zieleń w centrum miasta. W Krakowie jest ich najwięcej

Więcej zieleni w stolicy

To nie koniec dobrych wiadomości. W przyszłym roku powstaną też parki kieszonkowe na Bielanach (przy Reymonta, przy Broniewskiego i przy Wólczyńskiej). Całkiem niedawno do użytku oddano zielony skwer przy Wołoskiej i Marynarskiej (przy przystanku tramwajowym Rondo UE). Realizacją projektów zajmują się AG-Complex, KĘPKA Architektura Krajobrazu i Baobab Brandys.