W najnowszym numerze ELLE Decoration próbujemy odpowiedzieć na pytanie, które staje się jeszcze bardziej aktualne w obecnej sytuacji: czy design może przyczynić się do naprawy świata? 
Czy może go uratować? Pokazujemy przykłady kreatywności i zaangażowania projektantów, którzy poszukują sposobów rozwiązywania problemów trapiących naszą planetę, i działania mogące zmniejszyć szkody, jakie zdążyła już poczynić ludzkość.

W tym numerze prezentujemy również design niemiecki i udowadniamy, że jest w nim miejsce nie tylko na rzetelność i projektową staranność, ale też twórcze poszukiwania, eksperymenty, a nawet zabawę z odbiorcą. Jak zawsze w ELLE Decoration, tak i tym razem mamy wiele nowości z rynku polskiego i międzynarodowego oraz fascynujące domy i mieszkania. Wchodzimy z obiektywem m.in. do willi nad jeziorem Como i siedmiopoziomowego apartamentu w Paryżu. A kto boryka się z problemem wkomponowania rodzinnych pamiątek w swoje współczesne mieszkanie, powinien zajrzeć do felietonu o willi Kerylos.

Numer w sprzedaży przez 3 miesiące, kolejne wydanie pojawi się na rynku 9 września.