Dziś, 23 sierpnia, odbyła się premiera katalogu IKEA na 2017 rok. Z tej okazji szwedzka marka zaprosiła nas do wnętrz swojej wyjątkowej Kuchni Spotkań, gdzie mogłyśmy podziwiać aranżacje przewidziane na kolejny sezon. Wraz z jesienią asortyment skandynawskiego sklepu poszerzy się o kilkadziesiąt nowych produktów. Projektantom nie zabrakło również pomysłów na świeże, oryginalne wykorzystanie dotąd znanych mebli. Tym razem kolekcje zostały stworzone z dedykacją "Dla wszystkich, którzy chcą żyć po swojemu". Pod tym sloganem kryją się projekty dla "zwykłych ludzi", którzy lubią nabrudzić w kuchni, rozgotowują makaron i nie przejmują się krzesłami nie do pary. Bo we własnym domu należy czuć się komfortowo i samemu tworzyć niepowtarzalny styl! Czas spędzony w Kuchni skutecznie umiliła nam Marta Dymek - autorka bloga oraz książki "Jadłonomia". 

W tym roku po raz pierwszy katalog IKEA zawiera w sobie 13 historii. To opowieści o ludziach z różnych stron świata. Przedstawiają one ich codzienne życie oraz wnętrza domów, gdzie styl kreuje tradycja i kultura. Furorę robią również meble z papieru! Te projekty udowadniają, że przedmioty codziennego użytku mogą być ekologiczne a przy tym mieć szerokie zastosowanie. I tak zrodził się pomysł, aby uformować z wtórnego surowca np. wielobarwne donice, których forma przypomina kartonik na jajka. Szwedzka sieciówka zapowiedziała również ewolucję w cyfrowej dziedzinie. Od teraz katalog będzie występować również w formie aplikacji, którą można podłączyć do Apple TV. Aplikacja będzie dawała możliwość oglądania wnętrz w 3D, czy tryb AR (Augmented Reality) pozwalający na umieszczanie produktów we własnych wnętrzach - by przekonać się, jak do nich pasują. 

IKEA do sprzedaży wprowadza długo oczekiwaną kolekcję IKEA PS 2017. To designerska propozycja mobilnych, wielofunkcjonalnych mebli. Wśród nich znajdziemy stoły służące także jako stołki, składane sofy oraz pojemniki. Wnętrza kolorami zaczaruje także nowa linia SÄLLSKAP inspirowana szwedzkim wzornictwem. Printy pojawiające się na naczyniach i tekstyliach wyglądają na ręcznie malowane, a meble do jadalni wykonane są z trwałych materiałów. Dzięki nim rozweselisz swoją przestrzeń. Do twórczych rozwiązań należy również owoc współpracy sieciówki z projektantem mody Martinem Bergströmem. Mowa o frontach KALVIA, które na ścianie wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. W rzeczywistości to motywy graficzne nadrukowane bezpośrednio na drzwiach kuchennych. Nowy trik, który odmieni cztery kąty! Katalog na 2017 trafi do domów w całej Polsce już 24 sierpnia. Zobaczcie 10 hitów z katalogu Ikea 2017.

Nowy katalog IKEA 2017 - co w nim znajdziemy? ZDJĘCIA >>

 

Dziś poznajemy nowy katalog IKEA ❤️ #ikea #design #interiordesign #food #breakfast

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ELLE Poland (@ellepolska) 23 Sie, 2016 o 1:36 PDT

Nowa kolekcja Mango, kup on-line: