Przeszklenia, dużo przestrzeni na dwóch poziomach, dyskretny luksus, przyroda na wyciągnięcie ręki - taki jest dom, do którego dzisiaj zaglądamy. Wnętrza tego budynku pod Poznaniem zaprojektowała architekt Katarzyna Kraszewska z pracowni Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz. Jednym z partnerów tej realizacji była firma H&H Solutions, specjalizująca się w tematyce komfortowego snu.

Ten dom to prawie 1000 metrów kwadratowych powierzchni. Właścicielom (małżeństwu z trzema dorosłymi już synami) najbardziej zależało, by wnętrza były nowoczesne, wygodne, eleganckie i z klasą. - Moja współpraca z klientami zawsze polega na przeprowadzeniu inwestorów przez całą realizację, aż do przeprowadzki. Zaczęliśmy od konsultacji projektu bryły, elewacji, układu i funkcji pomieszczeń. Potem nastąpił etap wykończenia wnętrz, w końcu – sama przyjemność - dobór i zakup sztuki oraz dodatków – opowiada architekt wnętrz Katarzyna Kraszewska.

Na parterze mamy głównie strefę dzienną: salon połączony z jadalnią i otwartą kuchnię. Ściany wyłożono tu naturalnym kamieniem, a podłogę wielkoformatowymi jasnymi płytami spieku kwarcowego o rysunku białego marmuru kararyjskiego. W jedną ze ścian architektka wkomponowała kominek gazowy wykonany na indywidualne zamówienie. Tuż nad nim zawisł obraz warszawskiej malarki Agaty Czeremuszkin Chrut. Hitem jest ogromna, beżowa sofa modułowa. Tutaj komfortowo może wypocząć cała rodzina i goście. 

Skomunikowana bezpośrednio z tarasem kuchnia to najlepsze miejsce, by spędzać w niej czas podczas wspólnego gotowania. Mamy tu przeszklone szafki kuchenne marki Poliform i dużą wyspę z kamienia Grigio Orobico i płyt fornirowanych Tabu. 

Na parterze znalazło się też miejsce na łazienki i sypialnię, choć większość strefy prywatnej mieści się na górze. Małżeństwo zajmuje parterową sypialnię z imponującym widokiem na zieleń. Bardzo zależało im na komforcie snu, dlatego wybrali materac Opes brytyjskiej marki Somnus z Home & Hotel Solutions. Na piętro wejdziemy klatką schodową (zdobią ją rozrzucone Kamyki Oskara Zięty współgrające z kryształowymi bąbelkami lampy marki Terzani). Tu znajdują się trzy sypialnie synów oraz ich przestrzeń wspólna – pokój z fragmentem szklanej podłogi przeznaczony do zabaw i gier. Znajdziemy tam barek i stół bilardowy. Na piętrze zaprojektowany został także pokój gościnny z cudownym łóżkiem robionym na zamówienie w firmie NAP oraz bardzo dekoracyjną tapetą Midsummer night włoskiej marki Wall & Deco.