Marzycie o nowoczesnych krzesłach do jadalni lub salonu? Mamy dla Was spory wybór i podpowiadamy co aktualnie jest na topie. Obecnie najmodniejsze krzesła obok stale modnych klasyków to te, które swym designem nawiązują do lat 60 lub czerpią ze skandynawskiego stylu. Oczywiście klasyka w nowoczesnej formie jest także na czasie.

Wśród nowoczesnych krzeseł dostępnych na rynku dominują naturalne materiały i proste, lekkie formy. W najnowszych trendach można zauważyć ażurowe konstrukcje i płynne linie. Geometryczne i organiczne kształty uzyskane dzięki technologii gięcia sklejki  nadają krzesłom nowoczesny charakter. Kolorystyka utrzymana jest w naturalnych tonach, ale pojawiają się też intensywne oraz pastelowe barwy. Takie modele prezentują się dobrze w różnych aranżacjach i pomieszczeniach. W wielu przypadkach widać bardzo mocne inspiracje modelami sprzed lat. Szczególnie popularne są obecnie sylwetki krzeseł nawiązujące do lat 50-70.

Oczywiście nie tylko wygląd się liczy, jeszcze ważniejszy jest komfort użytkowania, dlatego przed zakupem radzimy „przymierzyć” krzesło i na nim usiąść. Czasami krzesło, które wygląda na wygodne może sprawić w codziennym użytkowaniu przykrą niespodziankę. Wygodę zagwarantują nam wyprofilowane oparcie i siedzisko czy miękkie, tapicerowane wykończenia oraz zastosowanie dobrej jakości materiałów. W naszej galerii inspiracji prezentujemy skandynawskie, włoskie i polskie modele nowoczesnych krzeseł zarówno od topowych projektantów jak i te bardziej przystępne cenowo, które znajdziemy w popularnych salonach meblowych.

Nowoczesne kształty ma również bardzo popularne obecnie krzesło DSR projektu małżeństwa Eamsów dla Vitry. Krzesło występuje w różnych wariantach, ma plastikowe kolorowe siedzisko (jego kształt zainspirowała muszla) oraz stalowe lub drewniane nóżki. Było pierwszym plastikowym krzesłem wyprodukowanym przemysłowo. Przypominamy, że nie jest to jednak nowy projekt. Krzesło weszło bowiem do produkcji w 1950 roku.