Ten warszawski apartament to 110 metrów kwadratowych powierzchni. Aranżacją przestrzeni w nowoczesnym budynku, który stanął pomiędzy fasadami starych kamienic zajęła się pracownia JMW Architekci w składzie Łukasz Michalski, Jakub Wiśniewski i Krzysztof Jachowicz. Wnętrze powstało z myślą o trzyosobowej rodzinie, która ceni sobie klasykę, ale także nowoczesne rozwiązania. 

Inwestorzy od samego początku dokładnie wiedzieli czego chcą, mieli z góry określone wyobrażenie o wnętrzu - mówi Łukasz Michalski. — Żeby powstało ich wymarzone mieszkanie potrzebowali zderzyć swoją wizję z naszym doświadczeniem - opowiada. Za namową architektów zgodzili się na zestawienie tradycyjnych materiałów z nowatorskimi rozwiązaniami. I tak oto na podłodze w całym mieszkaniu ułożony został, we francuską jodełkę, parkiet z naturalnego dębu. Marzeniem właścicieli była efektowna wyspa kuchenna. Projektanci wykorzystując właściwości spieków kwarcowych Laminam Calacatta Gold, wykonali ją w formie monolitycznej rzeźby w sercu salonu. Zrobiona z jednolitego materiału o strukturze naturalnego kamienia stanęła w towarzystwie wykonanej na zamówienie kuchennej zabudowy w kolorze perłowej szarości. Całość stylowo uzupełniają złote dodatki. 

Nas wyjątkowo zauroczył w tym wnętrzu gabinet w butelkowej zieleni. Dodatkową ozdobą tego miejsca są przeszklone drzwi. Uwag zwracają również łazienki, szczególnie ta ze ścianą wyłożona wielkoformatowymi płytami z postarzanego mosiądzu. Oryginalnie kontrastuje z białą armaturą i meblami ze spieków. W drugiej łazience, gościnnej, na głównej ścianie położono płytki-kafelki Tonalite Krakle w kolorze mieniącej się różnymi odcieniami zieleni, a ściana pod prysznicem dostała dekoracyjną tapetę włoskiej marki Wall&Deco, w duże efektowne kwiaty. Specjalny wodoodporny system „wet” chroni  ją przed wodą i wilgocią.