Lubimy wnętrza i dobry styl hoteli PURO. Dlatego z przyjemnością zaglądamy do niedawno rozbudowanego gdańskiego budynku położonego na Wyspie Spichrzów. Hotelowe wnętrza zaprojektowało londyńskie studio DeSallesFlint. Czuć tu zdecydowanie historię miasta (niesamowite widoki), bliskość morza (szklane klosze niczym z bursztynu oplecione kilkumetrowymi linami) inspiracje projektantów stocznią (na przykład w elementach konstrukcji 8-piętrowego atrium). 

We wnętrzach dominuje współczesne wzornictwo w połączeniu z dizajnerskimi klasykami. Koncept architektoniczny uzupełniają meble od renomowanych światowych marek, takich jak Carl Hansen & Son oraz Gubi z Danii, Magis i Moroso z Włoch, szwajcarska Vitra czy Kettal z Hiszpanii. Światło lamp od Foscarin, &Tradition oraz Buster & Punch nadaje unikalnego nastroju.

To co wpada w oko, to kolekcja sztuki współczesnej: grafiki, rzeźby, malarstwo i fotografie.  Autorem muralu znajdującego się w lobby jest Seikon - artysta znany w świecie trójmiejskiego streetartu. W PURO Gdańsk znajdziemy też zdjęcia Sonii Szóstak, której sesje pokazywaliśmy juz niejeden raz na elle.pl. Są także hiperrealistyczne linoryty Aleksandry Prusinowskiej i kosmiczne kompozycje Łukasza Patelczyka. Nie brakuje też prac zagranicznych artystów – zdjęć Sary Morris czy prace Andrzeja Klimowskiego, Pipistrello związane ze światem niemego kina.

Już nie możemy się doczekać na PURO w Warszawie i Łodzi!