Jeśli przechadzając się ulicami Trójmiasta, Wasz wzrok przykuły prestiżowe budynki, które na myśl przywodziły najwyższej klasy sztukę-prawdopodobnie spotkaliście się z realizacjami deweloperskiej spółki Invest Komfort. Te niezwykłe osiedla, place i przestrzenie publiczne, choć doskonale komponują się z istniejącą już zabudową miejską, działają na przechodniów jak magnes. Nawiązujące do otaczającej ich przyrody materiały, spójne bryły i podkreślające krajobrazowe walory detale przyciągają widza i zapraszają do wspólnego delektowania się przemyślaną w każdym milimetrze architekturą.

W taki sposób od 25 lat Invest Komfort kształtuje i nadaje nowe oblicze trójmiejskiej panoramie. W swoim portfolio do tej pory zgromadził już 46 zrealizowanych inwestycji, jednocześnie budując ponad 6 000 lokali mieszkalnych i usługowych o łącznej powierzchni ponad 400 tys. mkw. Jednak jak sam zarząd firmy przyznaje-nie byłoby to możliwe bez zaangażowanych w tworzenie każdego detalu specjalistów. Od architektów i projektantów, poprzez inżynierów, pracowników budowy aż po ogrodników, rzemieślników i artystów. Wszystkim z nich na każdym etapie realizacji przyświeca jedna myśl-niech ta inwestycja będzie tak dobra, jak to tylko możliwe.

Co więcej, Invest Komfort jako pierwsza spółka deweloperska utworzyła Dział Kształtowania i Rozwoju Formy, który ewoluował do obecnej struktury. Skąd taki wybór? Proces kształtowania planowanych realizacji jest niezwykle skrupulatny i już od wczesnego etapu prac biorą w nim udział eksperci wielu branż i specjalizacji. Wiele decyzji jest podejmowanych jednocześnie, a jak łatwo zauważyć deweloper szczególną uwagę zwraca na to, by priorytetem wszystkich zaangażowanych pozostała spójność kubatury, wnętrz, krajobrazu, a także wyposażenia. Jest ku temu wiele powodów, ale szczerze musimy przyznać, że jeden z nich w szczególności napawa nas dumą.

„Nasze inwestycje powstają na pokolenia. Zwykle myślimy o nich z perspektywą przynajmniej stu lat. To ustawia nasze myślenie, staramy się zrozumieć, jakiej przestrzeni do życia będą potrzebowali nie tylko nasi aktualnie klienci, ale też ich dzieci, wnuki i prawnuki. Nasze projekty tworzymy również dla nich.”

- mówi Michał Ciomek, architekt, dyrektor ds. Przygotowania Projektów w Invest Komfort

Kiedy spotykamy się z tak wysokimi światowymi standardami, warto odkryć to, czego nie widać na pierwszy rzut oka i poznać historię stojącą za zapierającymi dech w piersiach obiektami. Dlatego z okazji 25- lecia Invest Komfort przygotował kampanię wizerunkową „Twórcy czasu i przestrzeni”, na którą składa się cykl filmów nagranych pod reżyserią Macieja Puczyńskiego. Każdy z 8 odcinków przybliża widzom nowe aspekty pracy specjalistów czuwających nad realizacją projektów spółki, a także pozwala dostrzec sztukę kryjącą się zarówno za monumentalnymi budynkami, jak i kameralnymi osiedlami, które niemal zlewają się z otaczającą je przyrodą.

Kilkuminutowe filmy doskonale obrazują również tradycje, które przez lata pracy zdążyły się wykształcić w firmie. Szacunek dla krajobrazu, natury i historii, miłość do Trójmiasta i nieustająca chęć wykorzystania jego potencjału to tylko kilka z nich.

Wpływ otaczającego nas środowiska na nasze samopoczucie i odczuwane emocje jest niepodważalny, a współtwórcy i realizatorzy inwestycji Invest Komfort doskonale o tym wiedzą. Dlatego każdego dnia pełni nowych inspiracji i chętni do podejmowania wyzwań wcielają się w rolę kuratorów obiektów, które stworzą dla mieszkańców nowe przestrzenie, o nieodkrytym dotąd potencjale.

„Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mijając różne budynki, wpadamy w lepszy lub gorszy nastrój. Architektura potrafi budzić lęki, potrafi także wpływać kojąco na nas, daje poczucie bezpieczeństwa lub stwarza poczucie zagrożenia. Jedna cecha, która charakteryzuje architekturę i odróżnia ją od innych dziedzin sztuki, to to, że architektury się tak łatwo nie schowa. Rzeźbę można przykryć kocem, a na kubaturę, czy formę wielkoprzestrzenną jesteśmy skazani”.

- mówi w pierwszym materiale z serii „Twórcy czasu i przestrzeni” Jacek Droszcz, architekt ze Studia Kwadrat

Filmy zdradzające kulisy pracy Invest Komfort z serii „Twórcy czasu i przestrzeni” dostępne są na stronie www.tworcyinvestkomfort.pl.

Portova

Invest Komfort buduje w najciekawszych, najbardziej unikalnych lokalizacjach Trójmiasta. I choć ambicje dewelopera wykraczają daleko poza granice kraju, to firma działa lokalnie, by nieustannie wzbogacać i zmieniać na lepsze panoramę Trójmiasta, które jak sam dyrektor ds. Przygotowania Projektów przyznaje-ma ogromny potencjał.

Te zakorzenione głęboko w DNA firmy tradycje i sięgające coraz wyżej ambicje widać na każdym kroku i przy każdej realizowanej inwestycji. Jednym z bieżących projektów w portfolio dewelopera jest Portova-położona kilka minut spacerem od flagowej inwestycji Invest Komfort -budynków Sea Towers. Innowacyjne osiedle utrzymane w stylu modernistycznym otworzy kolejny rozdział Śródmieścia Gdyni. 

Jasne, proste i geometryczne formy elewacyjne zostały tu przełożone na współczesny język architektoniczny i połączone z onieśmielającą dawką wszechobecnej przyrody.

Nowe Kolibki

Kolejną świeżą inwestycją dewelopera są Nowe Kolibki, które na nowo definiują znaczenie i standardy kojarzone ze słowem osiedle. Niegdyś utożsamiane z mało estetycznymi klatkami schodowymi i betonowym krajobrazem-teraz, za sprawą lat pracy sztabu specjalistów i artystów z Invest Komfort zyskuje nową odsłonę.

Nowe Kolibki, położone przy ścianie lasu na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to kompleks przestrzeni nawiązujących designem do idei slow life. Wnętrza wykonane z eleganckich, naturalnych materiałów i dekoracji sprawiają, że zaciera się granica między użytkowym obiektem mieszkalnym a otaczającą go naturą.

„Koncepcja wnętrz jest konsekwentnym odzwierciedleniem architektury osiedla oraz charakteru jej otoczenia, oddawać będzie harmonię i spokój natury, pozostając z nią w zgodzie. Zieleń wnikająca poprzez szklenia do wnętrza, stanowi nieodłączny element projektu”.

– tłumaczy arch. Paulina Lehmann ze Studia Roark

Więcej realizacji dewelopera Invest Komfort znajdziecie na stronie https://www.investkomfort.pl