Włoska firma Baxter specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości designerskich mebli i artykułów wnętrzarskich. Projektują dla niej takie znakomitości jak Paola Navone, Christophe Delcourt, Matteo Thun czy Piero Lissoni. 

12 listopada został otwarty nowy, mediolański shoowroom tej marki. Na jego lokalizację wybrano dość zaskakujące miejsce: budynek zabytkowego kina  przy słynnym Largo Augusto.

Ten adres jest doskonale znany wszystkim prawdziwym Mediolańczykom. W czasach swojej świetności kino było synonimem elegancji, a nie tylko miejscem, gdzie wyświetlano filmy. Właścicielom firmy bardzo zależało, żeby wykorzystać zabytkową przestrzeń. Baxter słynie z ogromnego poszanowania tradycji - współczesne kolekcje marki nawiązują do historii wzornictwa, a wszystkie meble wytwarzane są przez włoskich, doskonałych rzemieślników.

Zaniedbane wnętrza zostały odnowione i częściowo zrekonstruowane. Sprawą priorytetową było wykreowanie przestrzeni ekspozycyjnej przy zachowaniu możliwie dużej części oryginalnej tkanki obiektu. Miejscu w nietypowej lokalizacji dano równie nietypową funkcję. Poza salonem ekspozycyjnym znajduje się tutaj stylowy bar i księgarnia, a  w przyszłosci ma pojawić się też przestrzeń, gdzie organizowane będą różnego rodzaju imprezy. To dziś nie tylko showroom, ale cały koncept. Można tu kupić meble, ale także napić się kawy, wpaść z przyjaciółmi na drinka, kupić książkę o sztuce czy designie. Przyjemne z pożytecznym po włosku!

 Nowy showroom  Baxter w Mediolanie - galeria zdjęć >>>