Zbliżają się targi Salone del Mobile  w Mediolanie i spora liczba odwiedzających z pewnością wyląduje na lotnisku Malpensa. Ci, którzy przylecą samolotem Lufthansy  trafią do nowej strefy lounge, którą niemiecka linia lotnicza przygotowała dla swoich pasażerów.

Nowa strefa wypoczynku Lufthansy została oddana do użytku  podróżującym w styczniu 2018 roku. Projektanci odeszli od standardowego postrzegania publicznej przestrzeni udowadniając, że może być ona nie tylko luksusowa i funkcjonalna, ale posiadać niebanalny styl, inspirowany pięknem miejsca, w którym się znajduje.

Luksusowa przestrzeń została zaaranżowana komfortowymi meblami znanych włoskich marek, tak aby goście mogli odetchnąć w podróży w cieszącej oko przestrzeni. Integralna częścią projektu jest strefa  łazienkowa stworzona we współpracy z marka Villeroy&Boch, której wystrój nawiązuje do historii Mediolanu. Na wybranych ścianach pojawiają się motywy historycznych map oraz architektury tego drugiego co do wielkości miasta Włoch.

Villeroy & Boch w pełni wykorzystał potencjał przestrzeni łazienkowej nowego centrum relaksu Lufthansy, nadając wnętrzu niepowtarzalny charakter oraz zachowując jego maksymalną funkcjonalność. Z uwagi na znaczną liczbę odwiedzających każdego dnia łazienkową strefę, pomyślano również o jej trwałym i komfortowym wyposażeniu. Purystyczny charakter pomieszczenia podkreślają nablatowe umywalki Artis, wykonane z niebywale wytrzymałego tworzywa ceramicznego TitanCeram. Dzięki naturalnym surowcom, takim jak skaleń, kwarc, glina czy dwutlenek tytanu zyskały one odporność na zabrudzenia i zarysowania.  Z myślą o osobach niepełnosprawnych, strefę sanitarną uzupełniono umywalką z linii O.novo Vita z funkcjonalnymi uchwytami. Dzięki temu użytkownicy poruszający się na wózkach inwalidzkich mają zapewniony wygodny podjazd pod umywalkę.