Wiemy, jak będzie wyglądała nowa siedziba Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Budynek ma powstać w niedalekim sąsiedztwie Teatru Dramatycznego i słynnej ulicy Tumskiej. Będzie jedną z nowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Zwycięski projekt przygotowała warszawska pracownia plus3-architekci w składzie: Krzysztof Bagiński, Katarzyna Głażewska oraz Grażyna Woźniak-Głażewska, Jadwiga Trzeciakowska, Małgorzata Zagłoba, Patryk Rosiński (II etap), Magdalena Mularzuk, Mateusz Dąbek, Bolesław Rybałtowski (I etap).

Elewacja sali koncertowej jest jasna. Budynek powstał na planie prostokąta, ściany mają nieregularną wysokość. Cały budynek wydaje się być lekki. Dach Płockiej Orkiestry Symfonicznej w większości porośnięty jest trawą. Zadbano także o zieleń przed wejściem do budynku, zaprojektowano szerokie ławki. Według założeń projektu przyroda ma tu scalać się z aglomeracją w jeden przenikający się nawzajem organizm.

Wnętrze kryje spore foyer oraz dwie sale koncertowe (główną i kameralną). O akustykę w budynku zadbali: Ewa Więckowska-Kosmala, Magdalena Czechowska, Radosław Ciszewski. Kolorystyka? Miedź w zestawieniu z tajemniczym hebanem drewna, szarości i głęboka czerń. Pod budynkiem znajdzie się garaż podziemny, a obok wejścia służbowego zaplanowano parking naziemny dla autobusów.