"W chłodniejszym okresie roku marzymy o domu, który jest przytulny i przyjazny. Z naszą nową Westwing Collection – "A Timeless Fall" – stworzyliśmy ponadczasowy styl, który jest wyrafinowany i jednocześnie naprawdę przytulny" opowiada Delia Lachance, założycielka i CCO Westwing. Nowa kolekcja marki jest przytulna i otulająca, co sprawia, że jesienią jeszcze chętniej będziemy chcieli zostać w domu. Swobodny charakter "A Timeless Fall" i ponadczasowe kształty, które czerpią z nowoczesnego designu, odnajdują swoje miejsca w efektownych fotelach i krzesłach, pięknych pledach, lampach, poduszkach czy tekstyliach. 

Kolekcja jest jednocześnie bardzo wyważona - projektanci Westwing nie wykorzystali zbyt wielu metalowych akcentów, dzięki czemu ma ona prosty i harmonijny charakter. To w połączeniu z szerokim wyborem materiałów i faktur robi jeszcze większe wrażenie. Warto zwrócić szczególną uwagę na użyte tkaniny - teddy w tekstyliach i na meblach, sztuczne futro, sztuczna skóra (pleciona i gładka), dzianina, len, aksamit, marmur i drewno zamienią nawet niewielkie mieszkanie w bardzo przytulne miejsce.

"Subtelne niuanse tworzą relaksującą, wręcz sprzyjającą medytacji atmosferę. Ciepłe faktury, takie jak tkanina teddy i sztuczne futro, zapewniają przyjemną przytulność – ale ze stylem. Główną inspiracją dla nowych produktów był cocooning: w naszych dynamicznie zmieniających się czasach, dom staje się coraz bardziej równoważącym schronieniem. Potrzebujemy odprężającej niedzieli na kanapie, długich kolacji z przyjaciółmi, poczucia, że możemy zostawić wszystko na zewnątrz i schronić się w domu, dając ukojenie naszym zmysłom" dodaje Delia Lachance. 

"A Timeless Fall" wyznaczają neutralne barwy, takie jak beż, biel, czerń i brąz, zmieszane z ciepłymi kolorami:  pomarańczowym, musztardowym, czerwonym. Ich uzupełnieniem zostały ciemne akcenty w postaci odcieni granatu i leśnej zieleni. 

Kolekcja "A Timeless Fall" jest od 10 października dostępna premierowo na Westwing.pl.