Dziś sprawdzamy nowości w kolekcji Hermès Maison. To meble i dodatki, które znajdą uznanie wśród miłośników najwyższej jakości materiałów, wprawnego rzemiosła i stylów boho oraz mid century modern. 

Kolekcja mebli i dodatków Hermès Maison

Naszą uwagę przykuły przede wszystkim stoliki z wzorzystymi, porcelanowymi blatami Les Trotteuses d’Hermès. Trzy wysokości, trzy rozmiary, trzy blaty, do tego nóżki spięte skórzanymi paskami przypominającymi te w ogłowiu uprzęży (hippiczne akcenty tak typowe dla marki) oraz solidna podstawa z dębowego drewna, która z łatwością się składa nadają tym trzem małym stolikom nomadycznego ducha i uwydatniają ich uniwersalność. W warcaby, karty lub szachy zagramy za to przy stoliku do gier Atout d’Hermès. Na blacie dwie obrotowe plansze do gry intarsjowane w skórze, w środku przegrody do przechowywania pionków, kości do gry lub żetonów.  

W kolekcji znajdziemy także zestaw lekkich mebli stworzony przez brytyjskiego projektanta Jaspera Morrisona: krzesło, fotel i stół oraz drewniane pudełka Théorème H Casaque. Na skórzanych wieczkach tych ostatnich zobaczymy wzorzyste motywy zainspirowane wzorami dżokejskich koszulek. Ze skóry uszyto także organizer Gazette. Jego forma nawiązuje do delikatnie zaokrąglonych rogów słynnego modelu torby - Kelly. Bogactwo geometrycznych wzorów to już kolekcja ręcznie wykonanych pledów i dywanów. Wśród nowości od Hermès Maison mamy także terakotowy wazon i tace w charakterystyczny deseń.