Co łączy Ernesta Hemingwaya, Pabla Picassa, Thomasa Edisona i Marka Twaina? Każdy z nich używał notesu do zapisywania swoich cennych myśli, pomysłów, koncepcji, szkiców, planów i rysunków. Ten niewielki przedmiot codziennego użytku mieli zawsze ze sobą, by po pojawieniu się pomysłu od razu przelać go na papier i w razie potrzeby móc wrócić myślami do pierwotnej idei.

We współczesnym świecie, w którym technika wypiera tradycyjny papier, a zaawansowane smartfony i naszpikowane aplikacjami tablety stały się popularnymi narzędziami, szelest kartek papieru z notesu to przyjemne oderwanie od zaawansowanej technologii. 

Gwiazdą wśród notesów z charakterystyczną czarną okładką i zamykającą gumką jest z pewnością marka Moleskine, która oprócz klasycznych modeli produkuje edycje specjalne z przeznaczeniem dla muzyków, miłośników kulinarnych przepisów czy wielbicieli Gwiezdnych wojen. Coraz więcej projektantów mody i designerów tworzy limitowane edycje pięknych notesów sygnowanych swoimi nazwiskami, a graficy na całym świecie prześcigaja się w ilustrowaniu okładek.

Notes - małe, wygodne narzędzie - galeria>>