Paryski Luwr to jedno z najsłynniejszych muzeów na świecie. Szklana piramida Musée du Louvre, zaprojektowana przez Ieoh Ming Peia, na stałe wpisała się w krajobraz stolicy Francji. Budowla powstała 30 lat temu. 30 kwietnia dwoje szczęśliwców będzie mogło spędzić w niej noc i poznać obiekt z zupełnie nowej perspektywy. Aby uczcić okrągłą rocznicę zbudowania piramidy Airbnb przygotowało specjalny konkurs, w którym można wygrać wyjątkowy pobyt. Nocleg w szklanej kopule odbędzie się pod specjalnym namiotem. Laureaci zjedzą też obiad, a do swojej dyspozycji dostaną gramofon i sporą kupkę winyli z francuską muzyką. To nie koniec atrakcji. Zwycięscy goście będą mogli także wziąć udział w jednym z kameralnych występów lub w ekskluzywnej sesji zwiedzania. Przewodnik VIP zabierze wtedy dwoje gości na podziwianie dzieł sztuki po godzinach. Gospodarz obiektu? Sama Mona Liza!

Jak wygrać nocleg w Luwrze?

Jak wygrać? Do 12 lipca należy zarejestrować się na stronie konkursowej i odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego to właśnie Ty byłbyś perfekcyjnym gościem Mony Lizy. Potem można już tylko zacisnąć kciuki, by to właśnie nam sprzyjało szczęście. 

Paryż jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast na świecie, a Luwr jest jedną z najbardziej lubianych i cenionych instytucji w Paryżu. Cieszymy się, że możemy z nimi współpracować i zaoferować ekscytujące i wyjątkowe doświadczenia dla naszej społeczności. Zapraszamy Paryżan i turystów z całego świata by odkryli muzeum na nowo w autentyczny sposób. - powiedział Emmanuel Marill, dyrektor generalny, Airbnb France